Infantino uzasadnił plan rozgrywania mundialu co dwa lata

Gianni Infantino
Gianni Infantino fot. PressFocus

FIFA wydaje się coraz bardziej zdeterminowania z wprowadzeniem w życie planu o rozgrywaniu piłkarskich mistrzostw świata co dwa lata. Mimo że takie rozwiązanie spotkało się z ogromną krytyką. Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Gianni Infantino nie rozumie takiego podejścia do sprawy.

  • Mistrzostwa Świata będą rozgrywane co dwa lata? Za takim rozwiązaniem jest FIFA
  • Gianni Infantino przedstawił kolejne argumenty, przekonujące, że częstsze rozgrywanie mundialu to dobry pomysł
  • Najbliższe mistrzostwa świata odbędą się w 2022 roku w Katarze

Mistrzostwa Świata co dwa lata?

FIFA już od dłuższego czasu stara się przekonać wszystkich do tego, że rozsądne jest rozgrywanie mundialu co dwa lata. W jednym z ostatnich wywiadów sternik FIFA porównał rozgrywanie mistrzostw świata z rozgrywaniem finału Super Bowl co roku, co przynosi ogromne zyski finansowe.

– Zdecydowanie wierzę w potrzebę organizowania bardziej prestiżowych wydarzeń częściej. Mam na myśli między innymi mistrzostwa świata, ale nie tylko. Właśnie dlatego, że to wyjątkowy turniej, to powinien być rozgrywany częściej, a nie raz na cztery lata. Super Bowl, czy Wimbledon mają miejsce każdego roku, podobnie jak Liga Mistrzów i nikt nie narzekać – mówił Infantino w trakcie przemówienia w Izraelu cytowanej przez Reutersa.

Pomysł FIFA na rozgrywanie mundialu co dwa lata jest z różnych stron krytykowany. Nie tylko przez zawodników i kibiców, ale również przedstawicieli lig. W środę swój sprzeciw w związku z planem rozgrywaniu mistrzostw świata przedstawił zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Nożnej we Francji (LFP).

Czytaj więcej: Baraże o mundial 2022 – zasady. Kto zagra w barażach?

Komentarze