Szokujące słowa Infantino o organizacji mundialu co dwa lata

Gianni Infantino
Pressfocus Na zdjęciu: Gianni Infantino

Flagowym projektem FIFA, który na każdym kroku stara się promować Gianni Infantino jest rewolucja piłkarskiego terminarza.  Zakłada on rozgrywanie największych turniejów – mundiali i mistrzostw kontynentów – co dwa lata. Na sesji zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy Infantino wypowiadał się na ten temat w dość szokujących słowach.

  • Gianni Infantino chciałby organizacji mundialu co dwa lata
  • Pomysłowi sprzeciwiają się piłkarze, trenerzy i kluby
  • Przewodniczący FIFA w kontrowersyjnych słowach odniósł się do projektu

Szwajcar promuje swój pomysł bez względu na konsekwencje

Pomysłowi sprzeciwia się większość piłkarzy i trenerów, jednak niechęć środowiska piłkarskiego to kontrowersyjnego pomysłu nie wpływa na poglądy Szwajcara. Infantino promocję swojego projektu kontynuował na sesji zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy. Argumenty, których tam użył mocno zaskoczyły zgromadzonych i wywołały lawinę komentarzy oburzonych internautów. Jego zdaniem częstsza organizacja mundiali pomoże powstrzymać migracje ludności z Afryki do Europy

Nie chodzi o to, czy chcemy mistrzostw świata co dwa lata, ale tego, co chcemy zrobić dla przyszłości futbolu. Musimy myśleć o tym, co niesie ze sobą piłka nożna. To szansa, nadzieja, reprezentacje narodowe. Nie możemy powiedzieć reszcie świata, że mają dać nam pieniądze, ale mają nas oglądać w telewizji – stwierdził Infantino.

Musimy zaangażować cały świat, żeby dać nadzieję Afrykanom, by nie musieli przemierzać Morza Śródziemnego w poszukiwaniu lepszego życia albo – co bardziej prawdopodobne – śmierci –wypalił przewodniczący FIFA.

Musimy dać możliwości, dać godność. Nie przez akcje dobroczynne, ale właśnie poprzez umożliwienie udziału reszcie świata. Możliwe, że mistrzostwa świata co dwa lata nie są odpowiedzią. Zastanawiamy się nad tym – zakończył.

Komentarze