Kolejna kompromitacja FIFA. Ocenzurowano materiał z wojny

Gianni Infantino
Pressfocus Na zdjęciu: Gianni Infantino

W obliczu wojny na Ukrainie FIFA i UEFA skompromitowały się już wielokrotnie. Gdy należało podejąć ważne decyzje odnośnie sankcji dla Rosji, obie organizacje pokazały brak odwagi do potępienia agresji Władimira Putina, a także natychmiastowego wykluczenia Rosjan ze świata piłki nożnej. W czwartek FIFA ponownie rozczarowała, cenzurują nagranie prezesa Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej.

  • FIFA i UEFA wielokrotnie dały już znak braku jednomyślności w ocenie działań Rosji
  • Działacze federacji boją się podejmować konkretne decyzje
  • W czwartek na kongresie organizacji ocenzurowano materiał prezesa UAF

FIFA i UEFA dalej bez refleksji

Na czwartkowym kongresie FIFA miał zostać wyświetlony film z przemówieniem Andrija Pawłenko. Prezes Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej z uwagi na stan wojenny w kraju nie mógł być obecny na spotkaniu. Postanowił on jednak przemówić do działaczy z ekranu, za sprawą nagranego wcześniej filmu. Ubrany w kamizelkę kuloodporną Pawłenko został jednak przez federację częściowo ocenzurowany. Zgromadzonym widzom nie pokazano nagrania materiału z wojny.

Nie pozwolono na pokazanie na ekranie materiału z wojny. Usunięto film przedstawiający zbrodnie armii rosyjskiej. Pozostawiono tylko bezpośredni komunikat prezesa Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej – poinformował dziennikarz Ołeksandr Denisow.

Kongres FIFA zatwierdził język rosyjski jako jeden z sześciu oficjalnych języków federacji. Poza tym w porządku obrad nie umieszczono kwestii usunięcia Rosji z rozgrywek FIFA. To wszystko, co trzeba wiedzieć o partnerstwie i solidarności FIFA w czasie najtrudniejszego testu dla Ukrainy – dodał.

Cały materiał dostępny jest na koncie na Facebooku dziennikarza. Naturalnie łącznie z ocenzurowanymi fragmentami.

Komentarze