El. MŚ: Zapowiedź wydarzeń w Afryce

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

W piątek pojedynkiem Ghany z Ugandą rozpocznie się trzecia, finałowa runda eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie afrykańskiej. Najciekawszym wydarzeniem weekendu będzie z pewnością niedzielna konfrontacja w grupie B, w której Algieria podejmie Kamerun.

Czytaj dalej…

FAZA ELIMINACJI

Eliminacje w strefie afrykańskiej wkraczają w decydującą, trzecią rundę. Dwadzieścia zespołów podzielono na pięć grup po cztery drużyny, spośród których tylko zwycięzcy zagrają na mundialu w Rosji. W najbliższych dniach rozegrane zostaną mecze pierwszej kolejki.

CO ZA NAMI

Poprzednie spotkania eliminacji do Mistrzostw Świata Rosji 2018 w strefie afrykańskiej rozegrano w listopadzie ubiegłego roku. Później drużyny z Czarnego Lądu walczyły bowiem o miejscówki na Pucharze Narodów Afryki. Ostatecznie na początku września wyłoniono szesnastkę finalistów.

W strefie afrykańskiej rozegrane zostały jak dotąd dwie rundy systemem pucharowym, które pozwoliły wyeliminować najsłabsze reprezentacje. Po pierwszej rundzie prysły marzenia dla trzynastu ekip, natomiast w drugiej z eliminacjami pożegnało się dwadzieścia drużyn. Biorąc pod uwagę dwumecze, obyło się bez większych sensacji. Jako niespodziankę można uznać fakt awansu Ugandy, kosztem finalisty MŚ z 2006 roku – reprezentacji Togo. Trzeba jednak przyznać, że w niektórych, pojedynczych spotkaniach sypnęło nieoczekiwanymi wynikami, takimi jak remis Ghany z Komorami, porażka Egiptu z Czadem, czy remis Nigerii w starciu z Suazi. 24 czerwca odbyło się losowanie decydującej fazy grupowej eliminacji do mundialu w Rosji.

CO PRZED NAMI

Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się starcie zamykające zmagania w pierwszej kolejce – w niedzielny wieczór w meczu grupy B, naprzeciw siebie stanie dwóch uczestników poprzedniego mundialu – Algieria i Kamerun. Co ciekawe, w tej grupie rywalizuje także Nigeria, która rozpocznie od konfrontacji z Zambią. Jeśli chodzi o pozostałe potęgi Czarnego Lądu – Ghana podejmie Ugandę, WKS zagra przeciwko reprezentacji Mali, a Egipt zmierzy się z Kongiem.

Terminarz 1. kolejki:

Piątek, 7 października:
17:30 Ghana – Uganda (E)

Sobota, 8 października:
17:00 Gabon – Maroko (C)
19:30 DR Kongo – Libia (A)
20:00 Burkina Faso – RPA (D)
20:00 WKS – Mali (C)
22:00 Senegal – Republika Zielonego Przylądka (D)

Niedziela, 9 października:
14:30 Zambia – Nigeria (B)
16:30 Kongo – Egipt (E)
19:00 Tunezja – Gwinea (A)
21:30 Algieria – Kamerun (B)

Komentarze