Blisko połowa Niemców nie chce udziału Die Mannschaft na mundialu w Katarze

Piłkarze reprezentacji Niemiec
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Niemiec

Mistrzostwa świata w Katarze wystartują już w listopadzie tego roku. Tymczasem ostatnio ciekawy sondaż przeprowadziła brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się badaniem rynku i analizą danych YouGov. Wyszło z niego, że 48 procent Niemców uważa, że ekipa Hansiego Flicka nie powinna brać udziału w mundialu z powodu naruszeń praw człowieka popełnionych w kraju gospodarza w ramach przygotowań do turnieju.

  • Mundial w Katarze wystartuje 21 listopada
  • Im bliżej startu mistrzostw świata, tym coraz węcej przyciągających uwagę materiałów pojawia sie w mediach
  • Omgbulletin.com przekazał wieści na temat ciekawego sondażu przeprowadzonego wśród niemieckiej spoełczności

Niemcy przeciwni występowi swoich pupili na mundialu

Mistrzostwa świata w Katarze to temat wbrew pozorom bardzo kontrowersyjny. Ostatnio także dużo mówiło się o doniesieniach związanych z dyskryminacją społeczności LGBT, która nie ma żadnych praw w kraju gospodarza najbliższego mundialu.

Serwis Omgbulletin przekazał, że aż 48 procent Niemców jest przeciwnych udział Die Mannschaft na zbliżającej się globalnej imprezie piłkarskiej. Tymczasem tylko 28 procent ankietowanych opowiedziało się za udziałem reprezentacji Niemiec na mistrzostwach świata 2022, a 24 procent respondentów wolało nie wybierać jednej z opcji i nie komentować zadanego pytania. Ciekawostką jest, że Parlament Bawarii ma zająć się sprawą w trakcie przesłuchać przed Federalną Komisją Sportu.

Niemcy nie są jedyną nacją, która ma wątpliwości związane z udziałem na mistrzostwach świata. Podobnie wygląda sytuacja z Holendrami. Ponad połowa obywateli Holandii nie chce, aby Katar był gospodarzem najbliższego mundialu z powodu łamania praw człowieka w tym kraju.

Tegoroczne mistrzostwa świata wystartują 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Obrońcą mistrzowskiego tytułu są Francuzi, którzy na mundialu w Rosji pokonali w finale Chorwację (4:2).

Czytaj więcej: “Uważam Niemcy za jednego z faworytów mistrzostw świata, obok Brazylii, Argentyny i Francji”

Komentarze