Arabia Saudyjska będzie miała konkurencję. Inne kraje też chcą zorganizować MŚ 2034

Wygląda na to, że Arabia Saudyjska będzie miała konkurencję. Indonezja, Australia, Malezja i Singapur chcą połączyć siły i wspólnie zorganizować mistrzostwa świata w 2032 roku.

Piłkarze reprezentacji Argentyny
Obserwuj nas w
IMAGO / ActionPictures Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Argentyny
  • Faworytem do organizacji mistrzostw świata w 2034 roku jest Arabia Saudyjska
  • Wiele wskazuje na to, że Saudyjczycy będą mieli konkurencję
  • Indonezja, Australia, Malezja i Singapur wspólnie chcą zorganizować mundial w 2034 roku

Indonezja, Australia, Malezja i Singapur też chcą zorganizować MŚ 2034

Mistrzostwa świata to wielkie święto futbolu, podczas którego ludzie na całym globie emocjonują się zmaganiami największych gwiazd przez kilka tygodni. Najbliższy mundial w 2026 roku odbędzie się na boiskach w Meksyku, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Cztery lata później turniej zostanie rozegrany w Portugalii, Hiszpanii i Maroko. Ponadto pierwsze trzy mecze odbędą się w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju.

Obecnie toczy się walka o organizację mundialu w 2034 roku. Spekuluje się, że faworytem jest Arabia Saudyjska, a rozgrywki podobnie, jak w Katarze odbyłyby się zimą. Okazuje się jednak, że Saudyjczycy będą mieli konkurencję. Szef indonezyjskiej federacji piłkarskiej potwierdził aktywne dyskusje na temat wspólnej organizacji mistrzostwa świata w 2034 roku. W roli gospodarzy wystąpiliby Indonezja, Australia, Malezja i Singapur. Jeśli oferta dojdzie do skutku, oczekuje się, że będzie głównym konkurentem Arabii Saudyjskiej, donosi RMC Sport.

Zobacz również: Trener Wysp Owczych: dla mnie jest zagadką, co wymyśli Probierz

Komentarze