Ujawniono zarobki selekcjonerów reprezentacji biorących udział w mundialu. Liczby robią wrażenie

Hansi Flick i Gareth Southgate
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Hansi Flick i Gareth Southgate

Zarobki trenerów reprezentacyjnych nie są tak wysokie, jak w piłce klubowej, jednak wielu selekcjonerów może pochwalić się mimo wszystko pokaźnych rozmiarów pensjami. Dziennikarze Finance Football pokusili się o zestawienie zarobków wszystkich szkoleniowców, którzy poprowadzą kadry na Mistrzostwach Świata w Katarze.

  • Dziennikarze Finance Football porównali zarobki selekcjonerów reprezentacji biorących udział w mundialu w Katarze
  • Największą pensję pobiera trener Niemców – Hansi Flick
  • Na najmniejsze szacuje się zarobki szkoleniowca Tunezyjczyków – Jalela Kadri

Zarobki selekcjonerów najlepszych reprezentacji robią wrażenie

Już za sześć dni rusza mundial w Katarze, podczas których 32 reprezentacje narodowe zmierzą się w walce o najbardziej prestiżowe trofeum na świecie – puchar Mistrzów Świata. Na boiskach w Katarze zobaczymy najlepszych zawodników z topowych lig europejskich, ale także wielu znakomitych szkoleniowców.

O ile zarobki selekcjonerów reprezentacji narodowych nie osiągają takich pułapów jak te w piłce klubowej, o tyle wciąż wskazać można niektórych trenerów, których pensje robią wrażenie. Dziennikarze Finance Football pokusili się o zestawienie zarobków trenerów wszystkich 32 reprezentacji, biorących udział w mundialu. Dysproporcje robią wrażenie.

Na największą pensję może liczyć Hansi Flick, prowadząc reprezentację Niemiec. Były trener Bayernu Monachium zarabia rocznie aż 6,5 miliona euro. Za nim w tym zestawieniu znajduje się Gareth Southgate zarabiający nieco poniżej 6 milionów euro. Podium, zamyka selekcjoner Francuzów – Didier Deschamps. Jego pensja szacowana jest na 3,8 miliona euro. 

Na przeciwległym biegunie znajdują się trenerzy takich reprezentacji jak Kamerun, Senegal i Tunezja. Najmniej zarabia selekcjoner Orłów Kartaginy – Jalel Kadri. Jego zarobki szacuje się na ok. 130 tysięcy euro rocznie. W porównaniu z pensją, jaką pobiera Hansi Flick, jest to gigantyczna rozbieżność. 

U nas też: Reprezentacja Polski zaczyna misję Katar: zgrupowanie czas start

Komentarze