PSG zarobiło setki milionów euro dzięki Messiemu

Lionel Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Lionel Messi latem 2021 roku zasilił szeregi PSG, rozstając się z FC Barceloną. Tymczasem ciekawe informacje na temat Argentyńczyka opublikowała Marca. Podobno klub z Paryża zarobił 700 milionów euro dzięki reprezentantowi Argentyny.

  • Lionel Messi ma za sobą pierwszy sezon w Ligue 1
  • Argentyńczyk bilans mógł mieć lepszy, ale nikt w klubie z Paryża nie może mieć powodów do narzekań
  • Marca ujawniła, że dzięki 35-latkowi PSG mogło zarobić nawet 700 milionów euro

Messi zapewnił krocie PSG

Lionel Messi dołączył do PSG na zasadzie wolnego transferu. 35-latek nie zdecydował się rok temu na przedłużenie kontraktu z FC Barceloną. Tym samym związał się z gigantem Ligue 1, z którym podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 roku.

Marca ujawniła, że francuski klub dzięki Messiemu zarobił już mniej więcej 700 milionów euro. To mają być przychody, które są następstwem na przykład praw do wizerunku zawodnika, czy marketingu.

Zobacz także:

Hiszpańscy dziennikarze przekonują, że transfer z udziałem siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki pozwolił klubowi z Paryża na zawarcie 10 nowych umów sponsorskich. Ponadto dzięki Messiemu zwiększyła się aż o 15 milionów liczba obserwujących profile PSG w mediach społecznościowych. Klub z Paryża także po raz pierwszy w historii może pochwalić się sprzedażą ponad miliona koszulek z nazwiskiem jednego zawodnika.

Messi ma za sobą sezon, w którym co prawda nie zdobył wielu bramek, ale imponował pod względem asyst. 162-krotny reprezentant Argentyny w trakcie kampanii 2021/2022 wystąpił w 34 meczach, notując w nich 11 trafień i 15 asyst.

Czytaj więcej: Mocna opinia o prezesie PSG. ”Bierze tabletki, żeby móc kłamać”

Komentarze