Milika zabraknie podczas debiutu Tudora

Arkadiusz Milik
PressFocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik wciąż nie wyleczył w pełni kontuzjowanego ścięgna Achillesa. Dlatego też Polak nie wystąpi w pierwszym meczu towarzyskim Olympique’u Marsyla pod wodzą Igora Tudora. W środę wieczorem zespół ten podejmie czwartoligowe Marignane.

  • Olympique Marsylia w środę rozegra pierwszy mecz pod wodzą Igora Tudora
  • W meczu towarzyskim z Marignane zabraknie jednak Arkadiusza Milika
  • Polak wciąż nie jest w pełni zdrowy po odniesieniu kontuzji ścięgna Achillesa

Marsylia rozpocznie presezon bez Milika

Olympique Marsylia już w środę rozpocznie praktyczne przygotowania do nowego sezonu. Francuski zespół podejmie w meczu towarzyskim czwartoligowy klub Marignane. Spotkanie to będzie zarazem debiutem na ławce trenerskiej w wykonaniu Igora Tudora.

Ze zmiany szkoleniowca z pewnością mógł ucieszyć się Arkadiusz Milik. Pod wodzą Jorge Sampaoliego polski napastnik często był zaledwie rezerwowym, teraz zaczynał z czystą kartką. Okazuje się jednak, że koledzy z linii ataku i tak będą mieć przewagę nad 28-latkiem. RMC Sport przekazał bowiem, że reprezentanta Biało-czerwonych zabraknie wśród powołanych na wspominany sparing. Napastnik doznał kontuzji ścięgna Achillesa w zeszłym miesiącu i wciąż nie doszedł do pełnej sprawności.

Tudor będzie za to mógł sprawdzić nowe nabytki: Samuela Gigota i Isaaka Toure. Starcie z nisko notowanym klubem z Francji nie jest jednak najważniejsze. Pozostaje trzymać kciuki, by Polak zdążył wyleczyć się na istotniejsze sparingi: przeciwko Realowi Betis (27 lipca) oraz AC Milan (31 lipca).

Arkadiusz Milik w minionym sezonie rozegrał 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich 20 bramek.

Zobacz również: Niecodzienna inicjatywa polskiego bramkarza. “Niech napastnik wybiera, czy chce pomóc, czy strzelić gola”.

Komentarze