Rozmowy kontraktowe Messiego z Paris Saint-Germain wstrzymane

Leo Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi

Przyszłość Leo Messiego wciąż pozostaje niewyjaśniona. Jego rozmowy z Paris Saint-Germain na temat nowego kontraktu utknęły w martwym punkcie. Decyzja o wstrzymaniu negocjacji pochodzi z obozu samego Argentyńczyka.

  • Kontrakt Leo Messiego z PSG obowiązuje do końca sezonu
  • Mistrzowie Francji chcą za wszelką cenę kontynuować z nim współpracę
  • Argentyńczyk w ostatnim czasie zmienił swoje nastawienie

Messi oddala się od PSG

W obecnym sezonie Leo Messi ponownie wskoczył na swoje najwyższe obroty. Poprzednia kampania była dla niego bardzo nieudana. W barwach Paris Saint-Germain nie prezentował się najlepiej, a pod znakiem zapytania stanęło wypełnienie przez niego dwuletniego kontraktu. Argentyńczyk znajdował się pod ostrzałem krytyki ze strony kibiców oraz francuskich mediów, co wyraźnie go frustrowało i poddawało w wątpliwość kwestię dalszej gry w Paryżu.

Ostatecznie Messi zdecydował się na rozegranie kolejnego sezonu w barwach mistrza Francji. Układa się on zdecydowanie lepiej, a dobrą grę w pierwszej części rozgrywek zwieńczył kapitalny mundial w Katarze i zdobycie z reprezentacją Argentyny złotych medali.

Władze Paris Saint-Germain na przełomie listopada i grudnia ustaliły priorytet, jakim były rozmowy kontraktowe z Messim. Celem było przedłużenie wygasającej po sezonie umowy. Na początku negocjacje przebiegały po myśli klubu, bowiem legenda FC Barcelony była nastawiona na kontynuowanie kariery w ekipie mistrza Francji. Ostatnie tygodnie sprawiły, że sytuacja zupełnie się zmieniła.

Reprezentant Argentyny z każdym dniem oddala się od Paryża. “TyC Sports” informuje, że rozmowy między stronami zostały wstrzymane. Jest to decyzja ze środowiska samego zawodnika.

Nie wiemy, jakie plany na najbliższą przyszłość ma Messi. Jeszcze do niedawna był przekonany, że jest za wcześnie na opuszczenie Europy. W grę nie wchodzi także powrót do FC Barcelony, która nie dysponuje wystarczającymi funduszami na opłacanie jego pensji.

Zobacz również:

Napięte relacje Messiego z Mbappe po mundialu? Argentyńczyk zaprzecza
Leo Messi i Kylian Mbappe

W finale zeszłorocznych mistrzostw świata Leo Messi mierzył się z Kylianem Mbappe. Obaj panowie na co dzień występują w Paris Saint-Germain, dlatego ich bezpośrednie starcie było szczególnie interesujące dla paryskich kibiców. Messi opowiedział o swoich relacjach z Francuzem po mundialu. Argentyna zdobyła złote medale na mistrzostwach świata w Katarze Leo Messi triumfował w finale nad

Czytaj dalej…

Komentarze