Napięte relacje Messiego z Mbappe po mundialu? Argentyńczyk zaprzecza

Leo Messi i Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi i Kylian Mbappe

W finale zeszłorocznych mistrzostw świata Leo Messi mierzył się z Kylianem Mbappe. Obaj panowie na co dzień występują w Paris Saint-Germain, dlatego ich bezpośrednie starcie było szczególnie interesujące dla paryskich kibiców. Messi opowiedział o swoich relacjach z Francuzem po mundialu.

  • Argentyna zdobyła złote medale na mistrzostwach świata w Katarze
  • Leo Messi triumfował w finale nad Kylianem Mbappe
  • Legenda FC Barcelony mówi o relacjach z Francuzem

Messi nie ma problemu z Mbappe

Finał mistrzostw świata w Katarze przyniósł kibicom starcie na najwyższym poziomie. Leo Messi i Kylian Mbappe konsekwentnie prowadzili swoje drużyny do zwycięstwa, lecz finalnie ze złotego medalu mógł cieszyć się lider reprezentacji Argentyny. Mbappe musiał więc obejść się smakiem i nie powtórzył sukcesu z 2018 roku, kiedy to wygrał z Francją mundial w Rosji.

Po finale obaj panowie wrócili do Paryża, gdzie wspólnie dzielą szatnię Paris Saint-Germain. Tamtejsi kibice obawiali się, że relacje obu panów po turnieju w Katarze będą napięte. Tuż po zwycięstwie w finale kilku argentyńskich zawodników zaczepiało i prowokowało napastnika “Trójkolorowych”.

Messi zapewnia jednak, że między nimi nie ma żadnego problemu. Doskonale rozumie Mbappe, bowiem sam w przeszłości, kończył finał na mistrzostwach świata jako przegrany.

– Tak rozmawialiśmy o tym meczu, o radości ludzi w Argentynie w tych dniach po finale, w których byłem na wakacjach i świętowałem zwycięstwo. I o niczym więcej, ale wszystko przebiegało w dobrej atmosferze.

– Również byłem po tej drugiej stronie. Również przegrałem w finale mistrzostw świata i też nie chciałem wiedzieć o niczym, co się stało w trakcie tego meczu. Męczył mnie też temat samego mundialu, dlatego nie chciałem o nim rozmawiać. Ale prawda jest taka, że z Kylianem nie ma żadnego problemu, wręcz przeciwnie – zdradza legenda FC Barcelony.

Zobacz również:

Courtois staje w obronie kolegi. “Trzeba chronić Viniciusa”
Thibaut Courtois

Vinicius Junior po raz kolejny padł ofiarą brutalności rywala. W trakcie meczu z Valencią kopnął go Gabriel Paulista, który bezpośrednio po tym incydencie wyleciał z boiska. Odwagę sędziego pochwalił Thibaut Courtois. Real Madryt ograł w czwartek Valencię 2-0 W drugiej połowie “Nietoperze” radzili sobie bez ukaranego czerwoną kartką Gabriela Paulisty Defensor wyleciał za bezmyślny faul

Czytaj dalej…

Komentarze