Messi zmienił zdanie po mundialu? Nowa umowa z PSG pod znakiem zapytania

Leo Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Leo Messi będzie kontynuował karierę na Parc des Princes. Przełomowe wieści w tej sprawie podał Gerard Romero, według którego Argentyńczyk zmienił nastawienie po mundialu i opuści Paris Saint-Germain wraz z końcem sezonu.

  • Kontrakt Leo Messiego wygasa wraz z końcem sezonu
  • Do niedawna media były zgodne, że Argentyńczyk dogadał się z PSG w sprawie nowej umowy
  • Sprzeczne informacje podaje Gerard Romero

Messi zmieni otoczenie?

Ostatnie miesiące są dla Leo Messiego niezwykle udane. Argentyńczyk poprawił swoje notowania w Paris Saint-Germain, gdzie w poprzednim sezonie radził sobie wyjątkowo słabo. Obecnie tworzy z Kylianem Mbappe i Neymarem zabójczy tercet, który ma ambicję sięgnięcia po Ligę Mistrzów. Legendarny zawodnik FC Barcelony przeżył również euforię w trakcie zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze, które zakończyły się dla niego zdobyciem złotego medalu.

Paryżanie widzą, że Messi odzyskał swój błysk, dlatego niezwłocznie rozpoczęli z nim rozmowy na temat przedłużenia wygasającego po sezonie kontraktu. Sam reprezentant Argentyny również miał być nastawiony na pozostanie we francuskim gigancie, dlatego kwestia jego przyszłości wydawała się wyjaśniona.

Mijają kolejne tygodnie, a oficjalnego komunikatu o podpisaniu nowej umowy wciąż brakuje. Gerard Romero uważa, że ostatecznie do takowego nie dojdzie, bowiem Messi zmienił swoje nastawienie po mundialu i planuje kontynuować swoją karierę w innym otoczeniu. Finalna decyzja jeszcze nie zapadła, natomiast na ten moment Argentyńczykowi bliżej do odejścia wraz z wygaśnięciem umowy.

To oczywiście nie oznacza, że Messi wróci do FC Barcelony. “Duma Katalonii” wciąż mierzy się z poważnymi problemami finansowymi, dlatego najprawdopodobniej nie byłoby jej stać na zakontraktowanie siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

Zobacz również:

Ancelotti o atakach na Viniciusa: chcemy, żeby był bardziej szanowany
Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti zabrał głos w sprawie Viniciusa Juniora, który jest nieustannie prowokowany na boisku przez rywali. Szkoleniowiec Realu Madryt uważa, że jego podopieczny zasługuje na większy szacunek. Vinicius Junior jest ofiarą nadmiernych fauli ze strony rywali Brazylijczykowi niejednokrotnie udzielała się już frustracja Carlo Ancelotti apeluje o większy szacunek do skrzydłowego Real ma problem z Viniciusem

Czytaj dalej…

Komentarze