LM: 7 goli na Mestalla i awans Atalanty!

Josip Ilicić

Piłkarze Atalanty Bergamo wygrali z Valencią 4:3 i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W dwumeczu Włosi okazali się lepsi 8:4.

Przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów między Valencią i Atalantą zdecydowanie bliżej awansu do ćwierćfinału była włoska drużyna, która wygrała na własnym boisku 4:1.

Piłkarze gospodarzy już na początku spotkania mocno skomplikowali sobie sprawę awansu. W drugiejminucie w polu karnym obrońca gospodarzy Diakhaby sfaulował w polu karnym Ilicicia. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który dał gościom prowadzenie, po pewnym uderzeniu w środek bramki.

W 21. minucie Valencia przechwyciła piłkę w środku boiska, następnie Rodrigo zagrał prostopadłe podanie do Gameiro, który z bliskiej odległości pokonał Sportiello.

Na dwie minuty przed regulaminowym końcem pierwszej połowy Diakhaby spowodował drugi rzut karny. Francuz celowo zatrzymał futbolówkę ręką, za co otrzymał dodatkowo żółtą kartkę. Po raz drugi do piłki podszedł Ilicić, który ponownie wykorzystał jedenastkę, tym razem strzelając w prawy dolny róg bramki.

Trener Valencii Alberto Celades widząc, że jego zespół znajduje się w bardzo trudnej sytuacji na początku drugiej połowy dokonał ofensywnej zmiany wprowadzając Guedesa za Diakhabyego. Korekta taktyki przyniosła efekt w 51. minucie, gdy Torres dośrodkował w pole karne, gdzie Gameiro wyskoczył do piłki i zdobył gola na 2:2.

W 67. Minucie zawodnicy Valencii po raz pierwszy objęli prowadzenie. W środkowej strefie Parejo zagrał piłkę górą do Torresa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z wysuniętym bramkarzem. Hiszpan widowiskowo przelobował Sportiello.

Cztery minuty później Atalanta zdobyła wyrównującego gola. Ilicić tuż przed polem karnym przyjął piłkę zagraną od Zapaty i bez zastanowienia uderzył w prawy dolny róg.

Bramka na 3:4 dla włoskiej drużyny to efektowna zespołowa akcja, zakończona kapitalnym strzałem Ilicicia w lewą część bramki.

Valencia CF – Atalanta BC 3:4 (1:2)