Carrasco nie wykorzystał akcji meczu, Atletico żegna się z Ligą Mistrzów w komiczny sposób

Yannick Carrasco

Atletico Madryt zremisowało w środowy wieczór z Bayerem Leverkusen (2:2) w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi mistrzów. W samej końcówce ekipa z La Liga miała rzut karny, którego jednak nie wykorzystał Yannick Carrasco. Tym samym ekipa Diego Simeone żegna się z elitarnymi rozgrywkami.

• Atletico Madryt kończy przygodę w Champiosn League
  • Drużyna Diego Siemone z pięcioma punktami plasuje się na trzecim miejscu w grupie B
  • Awans z pierwszej pozycji wywalczyło FC Brugge, a z drugiej FC Porto

Atletico za burtą Ligi Mistrzów

Atletico Madryt przystępowało do batalii z Bayerem Leverkusen, chcąc przedłużyć swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Na drodze ekipy Diego Simone stanęli jednak piłkarze, chcąc znaleźć się na pozycji premiowanej grą w kolejnej edycji Ligi Europy.

W pierwszej połowie starcia na Wanda Metropolitano naprawdę sporo się działo. Dość powiedzieć, że widzowie zgromadzeni na trybunach zobaczyli siedem celnych strzałów. Pierwszy gol padł już w dziewiątej minucie, gdy Moussa Diaby wyprowadził na prowadzenie niemiecki team. Bramkarz Atletico był bez szans.

Radość gości z korzystnego wyniku trwała tylko do 22 minuty. Gospodarze wstali na nogi dzięki trafieniu Yannicka Carrasco. Belg wykorzystał podanie od Antoine’a Griezmanna. Tym samym mieliśmy 1:1, czyli wynik, który nie zadowalał żadnej ze stron.

Na przerwę w lepszych nastrojach udał się jednak Bayer. Było to następstwem gola Nadiema Amiriego, który w 29. minucie oddał strzał w środek bramki i Jan Oblak został zmuszony do kapitulacji po raz dwunasty w tej kampanii.

Tymczasem już w 50. minucie Rodrigo de Paul sprawił, że znów miał miejsce remis w Madrycie. Argentyńczyk popisał się genialnym strzałem sprzed pola karnego i u kibiców Atletico odżyła wiara w zwycięstwo.

Madrytczycy, będąc pod ścianą, mogli przedłużyć szanse na awans do 1/8 finału w doliczonym czasie gry. Po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników Aptekarzy sędzia wskazał na wapno. Jedenastki jednak nie wykorzystał Yannick Carrasco i mecz zakończył się rezultatem 2:2.