Poznaliśmy pierwszą ligę, która wywalczyła dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów

W przyszłej edycji Ligi Mistrzów jedno z dwóch dodatkowych miejsc w rozgrywkach przypadło Serie A - informuje portal Italian Football News.

Trofeum Ligi Mistrzów
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Trofeum Ligi Mistrzów

Serie A z dodatkowym miejscem w przyszłej edycji Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów od przyszłego sezonu przejdzie bardzo ważną zmianę. Nie tylko zwiększy się liczba uczestników, ale również zabraknie tradycyjnej fazy grupowej. Zamiast tego zostanie stworzona jedna tabela ogólna, w której znajdzie się 36 najlepszych drużyn w Europie.

W związku ze zmianą formatu UEFA wprowadziła zasadę dwóch dodatkowych miejsc w rozgrywkach. Przypadną one po jednym dla dwóch najlepszych lig w danym sezonie. W bieżącej kampanii o piąty zespół w Lidze Mistrzów walczyły Serie A, Bundesliga oraz Premier League. Jak poinformował portal Italian Football News pierwsze z nich po czwartkowych meczach w Lidze Europy oraz Lidze Konferencji przypadło lidze włoskiej.

Zatem w przyszłej edycji Ligi Mistrzów będziemy oglądać aż pięć włoskich ekip. Taki obrót spraw to nie tylko ogromna szansa na kolejny krok ku zwiększeniu atrakcyjności oraz siły ligi włoskiej, ale również wyróżnienie za bardzo dobrą postawę drużyn z Półwyspu Apenińskiego w aktualnym sezonie europejskich pucharów.

Gdyby rozgrywki we Włoszech dobiegły dzisiaj końca, to w Lidze Mistrzów oglądalibyśmy Inter Mediolan, AC Milan, Juventus, Bolonię oraz AS Romę. Warto również zaznaczyć, że jeśli Atalanta bądź Giallorossi wygrają zmagania w Lidze Europy, to w Champions League będziemy mogli oglądać nawet sześć drużyn z Serie A.

Komentarze