Van den Brom: w tym roku ten zespół po raz drugi przeszedł do historii

John van den Brom
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: John van den Brom

Lech Poznań pokonał Villarreal aż 3-0 i zameldował się w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Na pomeczowej konferencji prasowej John van den Brom nie krył dumy z postawy swoich podopiecznych. Przyznał, że to zwycięstwo przejdzie do historii.

  • Lech Poznań pokonał Villarreal po dwóch bramkach Michała Skórasia i trafieniu Kristoffera Velde
  • To oznacza, że Kolejorz czeka na przeciwnika w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy
  • John van den Brom jest dumny ze swoich zawodników

“Jestem bardzo podekscytowany”

Lech Poznań ma za sobą fantastyczną kampanię w europejskich pucharach, a w czwartek przypieczętował awans do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Przed własną publicznością Kolejorz pokonał Villarreal aż 3-0 i zapewnił sobie drugie miejsce w grupie.

To wspaniała noc dla kibiców mistrza Polski. Na pomeczowej konferencji prasowej John van den Brom nie krył dumy z postawy swoich podopiecznych. Przyznał, że to zwycięstwo przejdzie do historii i przysłuży się dla dobra całej polskiej piłki.

Jestem bardzo podekscytowany. Wczoraj na konferencji prasowej, a dzisiaj podczas rozmowy na odprawie przedmeczowej z piłkarzami powiedziałem, że ta noc przejdzie i zapisze się na kartach historii. Ten zespół w tym roku zrobił to już dwa razy. Pierwszy raz było wtedy, gdy Lech na 100-lecie zdobył mistrzostwo. Zwycięstwo z Vilareealem i awans do kolejnej rundy europejskich pucharów to nie jest może tak wielka rzecz, ale na pewno fantastyczna. Nie tylko dla nas, piłkarzy, trenerów, ale dla całej polskiej piłki.

Początek był dość nerwowy, Villarreal posiadał piłkę. Później my jednak strzeliliśmy gola. W drugiej połowie przeciwnik nie był tak wymagający, a my dołożyliśmy dwa trafienia. To była świetna praca całego zespołu. W szatni powiedziałem zawodnikom, że jednak w niedzielę czeka nas mecz w Koroną, choć teraz zasłużyliśmy na chwilę świętowania – przekonuje Holendrem.

Lech swojego przeciwnika pozna przy okazji poniedziałkowego losowania. W 1/16 finału może trafić między innymi na Lazio, Bragę czy Karabach Agdam.

Zobacz również: Potencjalni rywale Lecha Poznań w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy

Komentarze