Gary Neville: De Jong powinien podjąć kroki prawne przeciwko FC Barcelonie

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Trudna sytuacja Frenkiego de Jonga w FC Barcelonie wzbudza spore emocje w mediach. Na temat działań Dumy Katalonii względem Holendra wypowiedział się Gary Neville. Zdaniem korespondenta Sky Sports, pomocnik powinien wstąpić z klubem na drogę sądową.

  • FC Barcelona na początku lata rekomendowała Frenkiemu de Jongowi transfer do Manchesteru United
  • Pomocnik jest wypychany z klubu z powodu wysokiej pensji, która mocno obciąża jego budżet
  • Działania Barcy stanowczo skrytykował korespondent Sky Sports – Gary Neville

De Jong może być sfrustrowany postawą Blaugrany

Wobec ujawnienia szczegółów dotyczących zarobków, na jakie może liczyć w trzecim sezonie w barwach FC Barcelony Frenkie de Jong, jasne stało się, że to właśnie głównym powód, dla którego klub od początku lata stara się go sprzedać. Holender ma zagwarantowaną w umowie znaczącą podwyżkę pensji, na którą nie stać obecnie Dumy Katalonii. Pierwotnie wicemistrzowie Hiszpanii starali się sprzedać 25-latka do Manchesteru United, jednak nie był on zainteresowany takim ruchem.

W poniedziałek dziennikarze ASa przekazali, że pomocnik odbył z Xavim rozmowę, podczas której trener zapewnił go, że wciąż liczy się w jego planach. Frenkie de Jong został poproszony o obniżkę pensji o 4 miliony euro. Umożliwiłaby ona jego dalszą grę w klubie z Camp Nou

Te doniesienia zszokowały wielu dziennikarzy, którzy zbulwersowani są potraktowaniem piłkarza przed zarząd Blaugrany. Należy do nich Gary Neville, który na temat sytuacji pomocnika zabrał głos na Twitterze. 

De Jong powinien rozważyć podjęcie kroków prawnych przeciwko Barcelonie, a wszyscy piłkarze powinni go wspierać! Klub wydający fortunę na nowych piłkarzy, a nie płacący tym, których ma na kontraktach, jest niemoralny i narusza prawo. Związek FIFPro powinien to zatrzymać” – napisał. 

Obecnie Frenkie de Jong jest bliżej pozostania w Barcy na kolejny sezon. Według Fabrizio Romano zawodnik nie zamierza jednak decydować się na tak znaczącą obniżkę pensji. Stawia to jego przyszłość w Barcelonie pod znakiem zapytania.

Komentarze