Xavi skomentował występ Lewandowskiego. “Był sfrustrowany wynikiem”

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie zdobył bramki podczas swojego debiutanckiego spotkania w Primera Division. Barcelona tylko zremisowała na start nowego sezonu z Rayo Vallecano, ale Xavi przyznał, że jest zadowolony z występu reprezentanta Polski i wierzy, że wkrótce otworzy worek z bramkami.

• Robert Lewandowski zadebiutował w sobotę w La Liga w meczu z Rayo Vallecano
  • Reprezentant Polski rozpoczął mecz od pierwszej minuty i przebywał na placu gry do ostatniego gwizdka
  • Napastnik gola nie strzelił, ale Xavi był zadowolony z jego występu

Lewandowski bez gola w debiucie

Podczas sobotniego wieczoru wszystkie oczy były skierowane na Roberta Lewandowskiego. Występ Polaka przez długi czas stał pod znakiem zapytania ze względu na problemy finansowe Barcelony i brak możliwości zarejestrowania go. Ostatecznie polski napastnik rozpoczął mecz z Rayo w podstawowej jedenastce i rozegrał całe spotkanie. “Lewy” zrobił dobre wrażenie w meczu o Puchar Gampera w zeszły weekend, co tylko zwiększyło oczekiwania względem niego w sobotni wieczór. Lewandowski jednak gola nie zdobył, ale w tym pojedynku cała Barcelona zagrała poniżej oczekiwań.

– Jestem zadowolony z występu Lewandowskiego. Pracuje dla zespołu. Robert i wszyscy inni byli sfrustrowani wynikiem, ale musimy dalej pracować. To kwestia czasu, aby Lewandowski zaczął strzelać gole – powiedział Xavi.

W ostatnich tygodniach dużo emocji wzbudza również temat przyszłości Frenkie de Jonga. Holender rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na placu gry pojawił się w 60. minucie zmieniając Gaviego. Pomocnik nie zdołał jednak pomóc drużynie odnieść zwycięstwa. – De Jong nie jest tylko rezerwowym. To ważne ogniwo naszego zespołu. Nie wiem, jak potoczą się sprawy związane z jego przyszłością, ale jeśli zostanie, to na pewno będzie dla nas bardzo istotnym zawodnikiem.

Xavi w pomeczowym wywiadzie odniósł się również do sposobu gry Rayo Vallecano, które od pierwszej minuty robiło wszystko, aby spowolnić grę. – Gra na czas robi się niepoważna. W piłce powinien zostać wprowadzony efektywny czas gry. To jedyny sport, który tego nie ma, a przecież UEFA zawsze broni fair play, prawda?

Szkoleniowiec przyznał też, że wciąż spodziewa się kolejnych wzmocnień zespołu. – Powtarzałem to już wielokrotnie. Nasz zespół nadal potrzebuje wzmocnień. Mamy czas do 31 sierpnia – stwierdził.

Kolejnym rywalem Barcelony w La Liga będzie Real Sociedad. Wyjazdowe spotkanie Duma Katalonii rozegra w niedzielę, 21 sierpnia, o godzinie 22:00.