Xavi otrzymał konkretne zadanie, dwóch zawodników ma dać zysk 100 mln euro

Frenkie de Jong
fot. PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

FC Barcelona jak na razie ogłosiła cztery transfery. Szeregi Katalończyków zasilili: Andreas Christensen, Franck Kessie, Robert Lewandowski oraz Raphinha. Jednocześnie wciąż aktualnym wicemistrzom La Liga nie udało się sprzedać Frenkie de Jonga oraz Memphisa Depaya. Dairio Sport podaje, że Xavi Hernandez ma przekonać piłkarzy do zmiany klubu.

  • FC Barcelona nie rezygnuje z tematu sprzedaży dwóch zawodników
  • Wypychani z klubu z Camp Nou są Frenkie de Jong i Memphis Depay
  • Sprawy w swoje ręce według Diario Sport ma wziąć trener Xavi Hernandez

De Jong i Depay nie mają przyszłości w Barcelonie?

FC Barcelona finansowo się odbudowuje, ale wciąż nie może pracować tak, że tylko pozyskuje nowych zawodników, a nikogo nie sprzedaje. Chociaż Katalończycy uruchomili dwie dźwignie finansowe, to wciąż nie mogą szaleć pieniędzmi na lewo i prawa. W związku z tym priorytetem dla klubu ma być sprzedaż zawodników, którzy mogą zapewnić solidny zastrzyk gotówki.

Diario Sport przekonuje, że najbardziej realne tego lata w kontekście sprzedaży zawodników w Barcelonie jest rozstanie z Frenkie de Jongiem i Memphisem Depayem. Każdy z wymienionych niechętnie podchodzi do tematu zmiany klubu, mogąc liczyć w Barcelonie na atrakcyjne warunki finansowe. W każdym razie przekonywać zawodników do zmiany decyzji ma trener Xavi Hernandez.

Zobacz także:

W kontekście byłego piłkarza Ajaxu ostatnio pojawiły się sugestie, że zawodnik znajduje się na celowniku Chelsea i Man Utd. Tymczasem w przypadku Depaya na dzisiaj żadnych konkretnych propozycji zawodnik nie otrzymał.

Barcelona liczy podobno na zysk w wysokości 100 milionów euro za pomocnika i napastnika. Ponadto klub będzie mógł zyskać oszczędności, biorąc pod uwagę zarobki zawodników.

Czytaj więcej: FC Barcelona sprzedała kolejne prawa telewizyjne

Komentarze