FC Barcelona sprzedała kolejne prawa telewizyjne

Piłkarze FC Barcelony
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że zawarła kolejne porozumienie z konsorcjum Sixth Street w sprawie sprzedaży 15 procent praw telewizyjnych. Tym samym globalny fundusz inwestycyjny jest już w posiadaniu 25 procent praw telewizyjnych klubu z Camp Nou na najbliższe 25 lat.

  • FC Barcelona potwierdziła aktywowanie drugiej dźwigni finansowej
  • Katalończycy sprzedali 15 procent praw telewizyjnych funduszowi Sixth Street
  • Suma transakcji może wynieśc nawet 400 milionów euro

FC Barcelona z solidnym zastrzykiem pieniędzy

FC Barcelona już jakiś czas temu ogłosiła, że poprawi swoją sytuację finansową, dzięki uruchomieniu dwóch dźwigni finansowych. Jednocześnie Katalończycy poinformowali w piątek, że zaczęli działania związane z uruchomienia kolejnego ruchu, który ma na celu zmniejszenie długu klubu, który wynosił 550 milionów euro.

Następstwem tej transakcji jest to, że FC Barcelona otrzyma od 320-330 do 400 milionów euro. Wcześniej Katalończycy sprzedali 10 procent praw medialnych firmie Sixth Street, co dało zysk finansowy na poziomie 207,5 miliona euro.

Aby jednak Katalończycy mogli zarejestrować nowych zawodników, muszą aktywować trzecią dźwignię. Będzie nią sprzedaż 49 praw do Barca Studios (firmy odpowiedzialnej za tworzenie kreatywnych produktów dla klubu).

Zobacz także:

Konsorcjum Sixth Street posiada 20 procent udziałów w San Antonio Spurs, a także inwestuje 380 milionów dolarów w Real Madryt. Klub z Madrytu przekaże spółce 30 procent dochodów ze stadionu.

Czytaj więcej: Laporta pełen optymizmu. “FC Barcelona wraca na szczyt”

Komentarze