Xavi o Złotej Piłce: to piłkarska sprawiedliwość

Xavi Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Złota Piłka została przyznana Leo Messiemu, co wzbudziło kontrowersje. O słuszność tej decyzji dziennikarze w Hiszpanii zapytali Xaviego Hernandeza.

  • Gala Złotej Piłki już za nami, ale wciąż można napotkać komentarze na ten temat
  • Głos na temat plebiscytu France Football zabrał Xavi Hernandez
  • Opiekun Barcelony nie widzi kontrowersji w przyznaniu statuetki Leo Messiemu kosztem Roberta Lewandowskiego

Xavi nie ma wątpliwości

W poniedziałek France Football zakończyło medialne dywagacje i przyznało Złotą Piłkę. Po raz siódmy w karierze otrzymał ją Leo Messi, który w głosowaniu dziennikarzy wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Decyzja ta wywołała mnóstwo kontrowersji. Niezadowolenia z tego powodu wyraziło mnóstwo ekspertów, czy piłkarzy. O komentarz został poproszony także Xavi Hernandez.

Przede wszystkim chciałbym pogratulować Alexii Putellas, która przeszła do historii. Przyjaźnimy się, poznaliśmy się, gdy była bardzo młoda. Już wtedy była profesjonalistką i świetnie rozumiała grę. Gratuluję też Pedriemu nagrody, zaprosił nas na kolację, to świetny gest – powiedział Xavi, który zaczął od wyrazów uznania między innymi dla swojego podopiecznego.

W kwestii Messiego to piłkarska sprawiedliwość. To najlepszy piłkarz w historii. Zasługuje na to bez wątpienia. Pep (Guardiola)powiedział kiedyś, że nigdy nie jest niesprawiedliwe nagrodzenie Leo Złotą Piłką. Można też powiedzieć, że zasłużył Lewandowski lub ktoś inny – rzekł opiekun Barcelony.

Zawsze jest debata. W przeszłości mówiono też o Złotej Piłce dla mnie lub dla Andresa, ale otwierają kopertę i czytają „Messi’’. Ja czuję, że futbol jest sprawiedliwy – taką opinią na konferencji prasowej przed meczem z Realem Betis podzielił się Xavi.

Czytaj także: Laporta zapowiedział zastrzyk gotówki dla Barcelony

Komentarze