La Liga: cenne triumfy Atletico i Barcy, inni faworyci zgubili punkty – podsumowanie 19. kolejki

Angel Correa i Matheus Cunha
Pressfocus Na zdjęciu: Angel Correa i Matheus Cunha

W niedzielę wystartowała kontynuacja 19. kolejki La Liga. Łącznie rozegrano sześć spotkań, w których nie brakowało emocji. Na początek zmagań Real Madryt niespodziewanie przegrał z Getafe. Później punkty zgubili Real Sociedad czy Betis Sewilla. Z grona faworytów wyłącznie Atletico Madryt i FC Barcelona zainkasowały cenne komplety punktów.

Przełamanie Atletico, Real Sociedad i Betis mają czego żałować

Atletico Madryt przystępowało do meczu z Rayo Vallecano po serii czterech porażek z rzędu. Rojiblancos pokazali się jednak ze zdecydowanie lepszej strony i zasłużenie zainkasowali całą pulę, pokonując rywali (2:0). Dzięki wygranej zbliżyli się do Betisu, który już nie miał tyle szczęścia.

Ekipa z Andaluzji przegrała z Celtą Vigo (0:2). Zielono-biali przegrywali dwoma golami jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie próbowali doprowadzić do remisu, ale Celtowie byli znakomicie przygotowani w defensywie, przez co skutecznie odpierali każdy groźny atak gospodarzy.

Real Sociedad także nie będzie dobrze wspominał noworocznych wojaży. Ekipa z San Sebastian tylko podzieliła się punktami z Deportivo Alaves (1:1). Z tego też powodu drużyna prowadzona przez Alguacila zaliczyła spadek na szóstą lokatę w tabeli.

Królewscy zawiedli, Katalończycy już nie

Tymczasem Real Madryt nieoczekiwanie nie dał rady Getafe (0:1). W “małych derbach stolicy” to zespół z przedmieść okazał się lepszy, przerywając tym samym imponującą serię Królewskich. (cała relacja meczu)

Natomiast FC Barcelona zdziesiątkowana przez Covid i kontuzje szczęśliwie pokonała RCD Mallorcę (1:0). Duma Katalonii po wygranej wskoczyła na piątą pozycję i jest coraz bliżej czołówki. (cała relacja meczu)