Rudiger radzi Viniciusowi: powinien skupić się na grze

Przy okazji zbliżającego się meczu Realu Madryt z Liverpoolem Antonio Rudiger został poproszony o stanowisko w sprawie Viniciusa Juniora. Obrońca Królewskich domaga się skuteczniejszego sędziowania.

Antonio Rudiger
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Rudiger
  • Sytuacja wokół Viniciusa Juniora powoduje liczne dyskusje w całej Hiszpanii
  • Zachowanie Brazylijczyka nie podoba się rywalom, którzy często go prowokują
  • Antonio Rudiger radzi swojemu koledze, by skupił się na piłce nożnej

“Powinni go traktować jak każdego innego piłkarza”

Nie ustaje dyskusja wokół Viniciusa Juniora. Gwiazdor Realu Madryt jest najczęściej faulowanym i prowokowanym zawodnikiem w Hiszpanii. Z obozu Królewskich nie brakuje głosów, że skrzydłowy nie jest wystarczająco chroniony przez sędziów, którzy zezwalają na agresję i surowo karzą Brazylijczyka za najdrobniejsze przewinienia.

Istnieje również druga strona medalu. Vinicius ma wybuchowy charakter, a jego boiskowe zachowania na ogół nie podobają się rywalom. Ponadto, nie jest on lubiany przez kibiców przeciwnych drużyn.

Przed meczem Ligi Mistrzów z Liverpoolem o sytuację swojego zespołowego kolegi zapytany został Antonio Rudiger. Obrońca uważa, że reprezentant Brazylii powinien skupić się na piłce, a sędziowie nie wykonują swojej pracy wystarczająco dobrze.

– Oczywiście, że powinien skupić się na grze, bo gdy to robi, to jest jednym z najlepszych. Natomiast jest ciężko, gdy kopią cię tyle razy i tak cię prowokują. Do tego on jest młody i ciągle przechodzi przez proces nauczania. Uważam też, że sędziowie muszą wykonywać lepszą pracę w jego temacie. Powinni go traktować jak każdego innego, nie lepiej i nie gorzej. Powinni go traktować jak każdego innego piłkarza – przekuje Rudiger.

Zobacz również:

Smutek w Man Utd. Nawet kilka tygodni przerwy dla Garnacho
Alejandro Garnacho

Kolejne osłabienie Man Utd Niedzielnego spotkania z Southampton nie dokończył Casemiro, który został ukarany czerwoną kartką i nie zagra w czterech najlepszych meczach. Przedwcześnie boisko opuścił także Alejandro Garnacho. W przypadku skrzydłowego Manchesteru United chodzi natomiast o kontuzje kostki, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry. Pierwotnie mówiło się, że Argentyńczyk szybko wróci do gry. Teraz okazuje

Czytaj dalej…

Komentarze