Carrasco skomentował transfer do Arabii Saudyjskiej. Belg podał zaskakujący powód

Yannick Ferreira Carrasco czeka na debiut w barwach Al Shabab. Belg w wywiadzie dla La Derniere Heure opowiedział o powodach swojej decyzji o przenosinach do Arabii Saudyjskiej. Skrzydłowy zdradził, że pieniądze nie były jego główną motywacją.

Yannick Ferreira Carrasco
Imago/Alvaro Medranda Na zdjęciu: Yannick Ferreira Carrasco
  • Yannick Ferreira Carrasco latem został sprzedany przez Atletico Madryt do Al Shabab
  • Skrzydłowy zdradził powody dołączenia do klubu z Arabii Saudyjskiej
  • Podkreślił, że jego motywacją nie były pieniądze

Skrzydłowy Atletico podał powód przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej

Trudno zliczyć zawodników, którzy w letnim oknie transferowym zdecydowali się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej. Jednym z nich jest Yannick Ferreira Carrasco. Atletico Madryt na transferze skrzydłowego zarobiło około 15 milionów euro. 

W wywiadzie dla La Derniere Heure 30-latek opowiedział co motywowało jego decyzję o transferze do Arabii Saudyjskiej. Przyznał, że nie chodziło głównie o pieniądze. 

POLECAMY TAKŻE

– Czasami trzeba postawić się we własnych butach. Mam teraz 30 lat. Mój kontrakt w Atlético wygasał za rok. Na stole miałem tylko jedną konkretną ofertę, i to od Al-Shabab. Wybrałem bezpieczeństwo, które było zapisane czarno na białym. Czy odszedłem tylko dla pieniędzy? Nie, to cała sprawa. W Arabii Saudyjskiej grają świetni zawodnicy – stwierdził.

Reprezentant Belgii zdradził, że kontaktowała się z nim FC Barcelona, jednak operacja nie była możliwa do zrealizowania. 

– Latem były kontakty z Barceloną, ale nigdy nie otrzymałem od nich konkretnej oferty. Nie otrzymałem żadnych innych ofert. Trzeba powiedzieć, że Atlético nie było szczególnie chętne do sprzedaży. Czy Al-Shabab będzie moim ostatnim klubem? Przekonamy się pod koniec mojego kontraktu. Jestem zawodnikiem, który rzadko doznaje kontuzji i dobrze się trzymam. Coś może się jeszcze wydarzyć – dodał. 

Także u nas: Gwiazdor lojalny wobec Atletico Madryt. “Było zainteresowanie moją osobą”

Komentarze