“PSG to maszyna, która zarabia na gazie i oszukuje sponsorów”

Szef La Liga Javier Tebas to jedna z tych postaci w świecie piłki nożnej, słynąca z kontrowersyjnych opinii. Tym razem Hiszpan wypowiedział się na temat ewentualnego powrotu Lionela Messiego do FC Barcelony, a także o Paris Saint-Germaib.

Lionel Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi
  • Lionel Messi ma umowę z PSG ważną tylko do końca sezonu
  • Nie milkną spekulacje na temat powrotu Argentyńczyka do FC Barcelony
  • Kilka zdań na temat ewentualnego powrotu mistrza świata na Camp Nowu wyraził szef La Liga

“Barcelony nie stać na Messiego”

Szef La Liga Javier Tebas nie owijając w bawełnę wprost powiedział, że FC Barcelony dzisiaj nie stać na to, aby Lionel Messi mógł wrócić do tego klubu. Argentyńczyk ma kontrakt ważny z Paris Saint-Germain do końca czerwca tego roku.

FC Barcelona – w obecnej sytuacji gospodarczej – nie może pozwolić sobie na pozyskanie Lionela Messiego. Chyba że zawodnik znacznie obniży pensję, co byłoby dziwne. Z drugiej strony ten zawodnik nie powinien być też w PSG – mówił szef ligi hiszpańskiej cytowany przez Markę.

Oba kluby mają bardzo podobną listę płac. Z tą różnicą, że PSG ma mniejsze dochody niż Barcelona. PSG to maszyna, która zarabia na gazie i oszukuje sponsorów – kontynuował Tebas.

Barca tylko sama sobie może. Chciałbym, żeby Lionel wrócił i zakończył karierę w Barcelonie, ale to nie zależy od nas. Nie zmienimy zasad, aby Messi mógł przyjść – zakończył szef La Liga.

Czytaj więcej: PSG wytypowało następcę Messiego

Komentarze