Pochettino może znaleźć zatrudnienie w Hiszpanii

Mauricio Pochettino
Pressfocus Na zdjęciu: Mauricio Pochettino

Zgodnie z przewidywaniami Mauricio Pochettino pożegnał się już z kibicami Paris-Saint Germain i zostanie zwolniony z funkcji trenera lada dzień. Zdaniem dziennikarzy hiszpańskiej Marcy, Argentyńczyk może od przyszłego sezonu poprowadzić Athletic Bilbao.

  • Mauricio Pochettino zostanie w najbliższych dniach zwolniony z funkcji trenera PSG
  • Argentyńczyk nie spełnił pokładanych w nim przez zarząd nadziei
  • Szkoleniowiec może zostać zatrudniony przez Athletic Bilbao

W Bilbao również szykują się spore zmiany

Przygoda Maurico Pochettino w Paris-Saint Germain zakończy się na jednym sezonie. Zarząd mistrza Francji nie był zadowolony z wyników osiąganych przez zespół, a przede wszystkim z odpadnięcia z rozgrywek Ligi Mistrzów już w ⅛ finału. Marzeniem arabskich szejków jest sięgnięcie po trofeum najważniejszych europejskich rozgrywek. To, mimo ogromnych pieniędzy wykładanych na transfery wciąż się nie udaje.

Zarząd już jakiś czas temu zwolnił dyrektora sportowego Leonardo, a w jego śladu pójdzie również Pochettino, którego pozycja od początku pracy w Paryżu nie należała do najmocniejszych. Mówi się, że marzeniem właścicieli PSG jest zatrudnienie Xaviego. Mało prawdopodobne na ten moment wydaje się, by Hiszpan miał porzucić pracę w FC Barcelonie. Faworytem na stanowisko trenera PSG pozostaje zatem Zinedine Zidane.

Jak informuje Marca, Pochettino może znaleźć zatrudnienie w Hiszpanii. W roli trenera chciałby go obsadzić Atheltic Bilbao. Żeby tak się stało wydarzyć się musi kilka pomyślnych dla niego rozstrzygnięć w wyborach prezydenckich, które trwają w klubie z kraju Basków. Ricardo Brekalo chciałby w roli dyrektora sportowego obsadzić Ramona Planesa, który jeszcze nie tak dawno pełnił tę funkcję w FC Barcelonie. Ten z kolei planuje ściągnąć do Athleticu Pochettino.

Czytaj dalej: PSG i Pochettino zawarli porozumienie

Komentarze