PSG i Pochettino zawarli porozumienie

Mauricio Pochettino
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mauricio Pochettino

PSG według informacji The Athletic osiągnęło porozumienie z Mauricico Pochettino w sprawie rozwiązania umowy. Dotychczasowy kontrakt Argentyńczyka wygasa z końcem czerwca 2023 roku. Już jednak jest jasne, że nie zostanie wypełniony.

  • Kończy się przygoda Mauricio Pochettino z PSG
  • The Athletic podał, że obie strony rozwiązały umowę za porozumieniem stron
  • Aktualnie sternicy klubu z Ligue 1 są w trakcie poszukiwania nowego trenera

Pochettino żegna się z PSG

PSG jeszcze nie zaczęło przygotowań do nowej kampanii. Na razie trwają natomiast poszukiwania przez władze klubu nowego opiekuna, który ma stawić czoła wyzwaniu, jakim jest triumf w Lidze Mistrzów. Idealnym kandydatem wydaje się Zinedine Zidane. Niemniej stosowne dokumenty jeszcze nie zostały podpisane.

Tymczasem The Athletic podało, że z klubem na pewno pożegna się Mauricio Pochettino. Były menedżer Tottenhamu Hotspur dogadał soę z władzami giganta Ligue 1 w sprawie rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron i wkrótce będzie mógł szukać nowego pracodawcy.

Zobacz także:

PSG ma za sobą sezon, w którym wygrało mistrzostwo Francji. Aczkolwiek w europejskich pucharach paryżanie nie spełnili pokładanych nadziei, odpadając już w 1/8 finału po dwumeczu z Realem Madryt. Ciekawostką jest fakt, że w bojach między obiema ekipami gole strzelali tylko Kylian Mbappe i Karim Benzema.

W kontekście Pochettino trzeba zaznaczyć, że oficjalny komunikat w tej sprawie nie został jeszcze ogłoszony, ale jest to kwestią czasu. Wiadomo natomiast, że trwają intensywnie prace w sprawie poszukiwania następcy Argentyńczyk. W tym celu zatrudniono Luisa Camposa, który zastąpił Leonardo na stanowisku dyrektora sportowego.

Czytaj więcej: PSG podjęło decyzję o zwolnieniu miejsca dla nowego trenera

Komentarze