Osasuna wpadła w poważne tarapaty, UEFA wzięła pod lupę klub z La Liga

UEFA może usunąć Osasunę z udziału w Lidze Konferencji Europy. Hiszpańska ekipa jest oskarżana o ustawianie meczów w sezonie 2013/2014.

Piłkarze Osasuny
fot. Imago / Independent Photo Agency Na zdjęciu: Piłkarze Osasuny
  • Osasuna według najnowszych doniesień mediów zagrożona jest wykluczeniem z europejskich pucharów
  • La Vanguardia informuje, że ekipa z Pampeluny jest oskarżona o czyny korupcyjne
  • Sprawa dotyczyc sezonu 2013/2014

Osasuna może zostać wykluczona z Ligi Konferencji Europy

UEFA według najnowszych doniesień mediów rozważa dotkliwe ukaranie klubu z Pampeluny. Osasuna Pampeluna może ponieść konsekwencje za działania niezgodne z prawem.

La Vanguardia podaje, że sprawa przeciwko klubowi z Hiszpanii jest już otwarta. Wątpliwości UEFA dotyczą rzekomej organizacji przez Osasunę ustawiania meczów w sezonie 2013/2014. Klub jest oskarżany o to, że ówczesny prezes Osasuny, dwóch dyrektorów klubu i menedżer dogadali się z Realem Betis, który zgodnie z nieformalną umową, miał pokonać Real Valladolid i przegrać z Osasuną. Za to Czerwoni mieli zapłacić Andaluzyjczykom odpowiednio 400 000 i 200 000 euro.

Ostatnia kampanię Osasuna zakończyła w La Liga na siódmym miejscu, zapewniając sobie tym samym awans do Ligi Konferencji Europy. Jeśli mimo to UEFA usunie klub z europejskich rozgrywek, miejsce teamu z Pampeluny zajmie Athletic Bilbao. Baskowie zakończyli rozgrywki na ósmej pozycji.

Czytaj więcej: Fabrizio Romano potwierdza. Leo Messi wybrał nowy klub

Komentarze