Nieudane zakończenie sezonu Barcelony, Villarreal zdobywa Camp Nou

Piłkarze Villarreal CF
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Villarreal CF

Mimo zdecydowanej przewagi, FC Barcelona przegrała z Villarreal CF 0:2 (0:1) ostatni mecz sezonu 2021/2022. Dla układu tabeli wynik ten nie miał większego znaczenia, już wcześniej było wiadomo, że Katalończycy zostali wicemistrzem Hiszpanii, a Żółta Łódź Podwodna zagra w przyszłym sezonie w Lidze Konferencji.

• Villarreal CF przez cały mecz oddał trzy strzały na bramkę Dumy Katalonii
  • Popisał się jednak niemal 100% skutecznością, gdyż dwa z nich okazały się celne
  • W ostatnim meczu sezonu, FC Barcelona grała bez błysku i pomysłu

Bezradna Duma Katalonii

Lepiej w to spotkanie weszła FC Barcelona, która już w 7. minucie miała doskonałą sytuację. Strzał Ferrana Torresa z bliska obronił jednak znakomicie Geronimo Rulli. Chwilę później, po zamieszaniu w polu karnym, zza szesnastki przymierzył Sergio Busquets, ale nieznacznie spudłował. Na Camp Nou gol w końcu padł, ale bynajmniej nie dla gospodarzy. W 41. minucie dośrodkowanie Daniego Parejo wykorzystał Alfonso Pedraza, wyprowadzając tym samym Villarreal CF na prowadzenie.

Druga odsłona także zaczęła się od zdecydowanej przewagi Dumy Katalonii. Podobnie jednak jak w pierwszej części gry, nie dość, że nie przełożyło się to na konkretne okazje bramkowe, to jeszcze po kontrze, Barca straciła drugą bramkę. Tym razem błąd obrony gospodarzy wykorzystał Moi Gomez.

Katalończycy wszelkimi możliwymi sposobami starali się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. W 73. minucie wydawało się nawet, że im się to uda, bo do siatki trafił Ansu Fati. Hiszpan był jednak na pozycji spalonej.