Napastnik Athletic zachwycony obrońcą FC Barcelony. “Jest jednym z najlepszych”

W niedzielę FC Barcelonę czeka trudne spotkanie wyjazdowe z Athletic Bilbao. Inaki Williams przyznał, że ulżyło mu z powodu absencji Ronalda Araujo. Napastnik ekipy z kraju Basków podziwia Urugwajczyka.

Inaki Williams
Pressfocus Na zdjęciu: Inaki Williams
  • W niedzielę Athletic Bilbao podejmie u siebie FC Barcelonę
  • W superlatywach o Barcy wypowiadał się Inaki Williams
  • Napastnik skomplementował Ronalda Araujo i Xaviego

Inaki Williams z uznaniem o Ronaldzie Araujo

Starcia z Athletikiem Bilbao od lat są dla FC Barcelony wyjątkowo wymagającymi spotkaniami. Grę ekipy z Kraju Basków charakteryzuje nieustępliwość, a w ostatnich latach kilkukrotnie Athletic sprawiał jej niemałe problemy. Media spodziewają się, że niedzielne starcie będzie dla podopiecznych Xaviego wyjątkowo wymagające. 

Inaki Williams w rozmowie z mediami przed spotkaniem z Blaugraną przyznał, że ulżyło mu z powodu absencji Ronalda Araujo. Snajper podziwia grę Urugwajczyka.

– Ulżyło mi, że Araujo opuści mecz z nami. Niestety miałem już okazję wiele razy być przez niego krytym. Jest niesamowity, to jeden z najlepszych środkowych obrońców na świecie – stwierdził napastnik Athletic Bilbao

28-latek skomplementował również Xaviego. Zdaniem piłkarza, szkoleniowiec wykonuje w Barcelonie bardzo dobrą pracę.

– Gadanie, że Barca Xaviego gra w defensywnym stylu to bzdury. On świetnie sobie radzi. Fani FC Barcelony w ostatnich latach stracili już nadzieję, ale on dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu ją przywrócił – dodał.

FC Barcelona zmierzy się z Athletikiem Bilbao na San Mames w niedzielę. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godzinie 21:00.

Sprawdź: Zapadła decyzja w sprawie występu lidera Barcy w Klasyku

Komentarze