Marcelo przeszedł do historii. Jest samodzielnym rekordzistą

Marcelo
Pressfocus Na zdjęciu: Marcelo

W sobotę Marcelo świętował mistrzostwo Hiszpanii z Realem Madryt. Odchodzący w lipcu z drużyny Brazylijczyk, przeszedł do historii swojego klubu.

  • 24 puchary w Realu Madryt wygrał Marcelo
  • Żaden inny piłkarz w Realu nie wznosił pucharu w górę tak wiele razy
  • Brazylijczyk w tym sezonie ma szansę na jeszcze jedno trofeum

Marcelo z szansą na wyśrubowanie rekordu

Real Madryt znany jest z tego, że nie szczędzi pieniędzy na gwiazdy światowego futbolu. Królewscy potrafią jednak sprowadzać kluczowych w przyszłości piłkarzy na drobne jak dla siebie sumy. Tak było w styczniu 2007 roku, gdy do stolicy Hiszpanii trafił Marcelo.

Brazylijczyk przez lata utrzymywał się na szczycie wśród lewych obrońców. 33-latek wyznaczał wręcz trendy na tej pozycji. Od dłuższego czasu Marcelo nie prezentuje już odpowiedniego poziomu. Wraz z końcem czerwca wygaśnie jego kontrakt, który nie zostanie przedłużony.

Z Realem Marcelo pożegna się kapitalnie. Brazylijczyk przed sezonem miał 22 puchary wywalczone z Realem Madryt. 33-latek kilka miesięcy temu wzniósł Superpuchar Hiszpanii. Dzięki temu wspólnie z Paco Gento stał się najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii Królewskich.

W sobotę Real wygrał mistrzostwo Hiszpanii, więc Marcelo ma w gablocie już 24 trofea. Tym samym jest on samodzielnym rekordzistą. 33-latek może jeszcze wyśrubować to osiągnięcie. Królewscy zachowują bowiem szanse na wygranie Ligi Mistrzów. W takim przypadku, Marcelo odchodząc z Realu miałby zdobyte aż 25 trofeów.

Dla Realu Marcelo rozegrał 545 meczów. Przez 15 lat grania dla aktualnego mistrza Hiszpanii, Brazylijczyk 38 goli. Jego licznik asyst pokazuje zaś aktualnie 103 ostatnie podania.

Czytaj także: Wisła zrobiła dużo, by spaść. Nie trzeba jej pomagać

Komentarze