Marcelo
Marcelo

Marcelo to brazylijski piłkarz, zwykle grający na lewej obronie. Najbardziej utytułowany gracz w historii Realu Madryt. Obecnie reprezentuje barwy Olympiakosu.

Czytaj dalej…

12
IMAGO/Daniel Castelo Branco/SPP
Imię i nazwisko Marcelo
Data urodzenia 1988-05-12
Miejsce urodzenia Rio de Janeiro
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Fluminense Sao Paulo
Pozycja lewy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 174 cm

Marcelo – kariera

Do Realu Madryt trafił w 2007 roku i to był kluczowy moment w karierze piłkarskiej Brazylijczyka. Marcelo, kosztował sterników Los Blancos blisko siedem milionów euro. Suma ta szybko spłaciła się z nawiązką. Piłkarz wyrósł na jednego z najlepszych lewych obrońców w historii. Znany był ze swej niezwykłej przebojowości, dryblingu, podań i strzałów. Odszedł z zespołu Królewskich po 15 latach, w ciągu których został najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii największego klubu na świecie. Łącznie sięgnął z Los Blancos po 25 trofeów, w tym po sześć mistrzostw kraju i pięć pucharów Ligi Mistrzów.

Latem 2022 roku związał się, jako wolny piłkarz, z Olympiakosem. W Grecji występował przez niecałe pół roku. W lutym 2023 roku zdecydował się na powrót do Brazylii, gdzie podpisał kontrakt z Fluminense Sao Paulo.

W reprezentacji Brazylii zaliczył ponad 50 występów, w których strzelił sześć goli. Z drużyną narodową największy sukces odniósł w 2013 roku, gdy wygrał Puchar Konfederacji. Debiut w koszulce Canarinhos zaliczył we wrześniu 2006 roku w wygranym 2:0 meczu przeciwko reprezentacji Walii, w którym zdobył bramkę.

Marcelo – aktualności