Xavi nie będzie mógł skorzystać z pomocnika przeciwko Betisowi

Fermin Lopez obejrzał ostatnio czerwoną kartkę w meczu rezerw Barcelony. Klub złożył zapytanie do RFEF, licząc, że kara nie będzie obejmować rozgrywek La Ligi, ale otrzymał negatywną odpowiedź.

Fermin Lopez
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Fermin Lopez
  • Fermin Lopez zrobił na Xavim wrażenie na początku sezonu
  • 20-latek obejrzał jednak czerwoną kartkę w meczu rezerw z Gimnastikiem (0:1)
  • RFEF zarządziło, że kara obowiązywać będzie również w rozgrywkach La Ligi

Fermin Lopez nie pomoże Barcelonie w starciu z Betisem

Fermin Lopez był jednym z objawień presezonu w wykonaniu FC Barcelony. Dotychczasowy zawodnik rezerw popisał się zwłaszcza w starciu towarzyskim z Realem Madryt, gdy zanotował pięknego gola z dystansu. Od początku kampanii pozostawał w dynamice pierwszej drużyny i zadebiutował już nawet w La Lidze.

20-latek zdawał sobie jednak sprawę, że nie będzie mógł liczyć na regularną grę pod wodzą Xaviego Hernandeza. Dlatego poprosił trenera o możliwość powrotu do gry w rezerwach. Tam, jednak, w starciu z Gimnastikiem (0:1), ujrzał czerwoną kartkę.

Blaugrana szybko zgłosiła się do RFEF, by dowiedzieć się, czy zawieszenie obowiązuje tylko rozgrywki trzeciej ligi. Wówczas Lopez mógłby pomóc pierwszej drużynie w nadchodzącym starciu z Realem Betis. Organ odpowiedział, że choć w artykule 56 ust. 1 stoi, że kara musi zostać odbyta w rozgrywkach, w których doszło do zawieszenia, tu mówimy o innej sytuacji. “W przypadku graczy mogących występować w innych zespołach klubu, ukarany piłkarz nie może występować dla żadnej z drużyn klubu, dopóki nie zakończy się kara zawieszenia” – możemy przeczytać w artykule Mundo Deportivo. Oznacza to, że Xavi będzie musiał poradzić sobie bez 20-letniego pomocnika w najbliższy weekend.

Zobacz też: Dyrektor sportowy Barcy uspokaja ws. Xaviego. “Wierzymy w jego przyszłość”.

FC Barcelona
Real Betis
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16 września 2023 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze