Dyrektor sportowy Barcy uspokaja ws. Xaviego. “Wierzymy w jego przyszłość”

Media hiszpańskie są zgodne – Xavi wkrótce podpisze nowy kontrakt z FC Barceloną. Osiągnięcie porozumienia ze szkoleniowcem potwierdził również nowy dyrektor sportowy mistrza Hiszpanii – Deco.

Xavi Hernandez
Imago Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Xavi od dłuższego czasu negocjuje nowy kontrakt z FC Barceloną
  • Media są przekonane, że wkrótce nastąpi oficjalne przedłużenie umowy szkoleniowca
  • Deco zapewnił, że w najbliższych dniach Xavi podpisze z Barcą nowy kontrakt

Deco zapewnił o porozumieniu z Xavim

Mimo sporej krytyki pod adresem Xaviego po klęsce w ubiegłej edycji Ligi Mistrzów działacze FC Barcelony są zadowoleni ze współpracy z trenerem. Hiszpan zapewnił Dumie Katalonii mistrzostwo Hiszpanii, na które w Barcelonie czekano kilka lat. Z tego względu klub zdecydował się przedłużyć kontrakt ze szkoleniowcem.

Media hiszpańskie są zgodne co do tego, że Xavi już wkrótce podpisze nowy kontrakt z Barceloną. Dziennikarze MARKI natomiast poinformowali, że pensja trenera ma zostać podwojona. Aktualnie inkasuje on około 3,8 miliona euro za rok.

Podczas ostatniej rozmowy z mediami nowy dyrektor sportowy FC Barcelony, Deco zdradził, że obie strony osiągnęły porozumienie. Nie zdradził jednak, do kiedy ważny będzie nowy kontrakt szkoleniowca. 

– Xavi podpisze nowy kontrakt, zasłużył na to przedłużenie. Na ile lat podpisany zostanie kontrakt?Zobaczycie wkrótce, ale naprawdę ufamy Xaviemu i wierzymy w jego przyszłość – stwierdził Portugalczyk. 

W najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się oficjalnej informacji o przedłużeniu kontraktu z Xavim.

Czytaj także: Xavi zostanie doceniony przez Barcelonę, pensja zostanie podwojona

Komentarze