La Liga: emocje w Walencji i Cadiz, festiwal nieskuteczności w San Sebastian – podsumowanie 33. kolejki

Gavi i Pierre-Emeric Aubmaeyang
Pressfocus Na zdjęciu: Gavi i Pierre-Emeric Aubmaeyang

Wyniki 33. kolejki La Liga. W czwartkowych meczach, najwięcej zainteresowania generowało starcie Realu Sociedad San Sebastian z FC Barcelona. Tymczasem więcej emocji było w pozostałych spotkaniach.

Rayo w końcu zwycięskie, męczarnie Barcelony

Na Estadi Ciutat de València Levante UD znów pokazało się z bardzo dobrej strony, ale znów przegrało. Znów też, podobnie jak w rywalizacji z FC Barcelona, nie wykorzystało rzutu karnego. Tym razem pechowcem okazał się lider Grantoes, Jose Morales. Bohaterem Sevilli FC okazał się Jesus Corona, który w pierwszej połowie zdobył dwie bramki.

Pięć goli zobaczyli również kibice na Estadio Nuevo Mirandilla. Athletic Bilbao do przerwy prowadził już 3:0, ale w drugiej połowie gracze Cadiz CF zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Baskowie ostatnie 19 minut grali w osłabieniu.

Rayo Vallacano wygrało w Barcelonie z Espanyolem 1:0. Była to pierwsza wygrana zespołu z przedmieść Madrytu od…18 grudnia 2021. Gracze Rayo na triumf czekali aż 13 spotkań!

FC Barcelona pokonała skromnie Real Sociedad San Sebastian 1:0. W drugiej połowie gracze Xaviego nie oddali jednak choćby jednego celnego strzału.

Wyniki 33. kolejki La Liga:

Espanyol – Rayo Vallecano 0:1 (0:1)

Sergio Guardiola (42′)

Levante UD – Sevilla FC 2:3 (1:2)

Jose Morales (22′ – rzut karny), Roberto Soldado (87′) – Jesus Corona (14′, 27′), Julesa Kounde (81′)

Cadiz CF – Athletic Bilbao 2:3 (0:3)

Lucas Perez (56′), Ruben Sobrino (87′) – Raul Garcia (3′), Iker Muniain (22′), Migel Vesga (33′)

Real Sociedad San Sebastian – FC Barcelona 0:1 (0:1)