Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Koeman nie zgadza się z Setienem

Szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman nie zgodził się ze słowami swojego poprzednim Quique Setiena, który w wywiadzie udzielonym Le Pais stwierdził, że bardzo trudno zarządza się Lionelem Messim.

Czytaj dalej…

Setien prowadził drużynę Barcelony przez osiem miesięcy. Został zwolniony po zakończeniu sezonu, którego Duma Katalonii nie może zaliczyć do udanych. Jego następcą został właśnie Ronald Koeman, który wrócił do klubu, którego był piłkarzem w latach 1989-1995.

– To prawda, że są zawodnicy, którzy nie są łatwi do zarządzania, między innymi Leo. To trudne, gdy ktoś jest przyzwyczajony do wygrywania – mówił Setien w niedawnym wywiadzie dla Le Pais. – Musimy także też brać pod uwagę, że jest najlepszym piłkarzem wszech czasów. Jak miałem go zmienić? W Barcelonie zaakceptowali to kim jest od wielu lat i nie zmienili go – dodał były szkoleniowiec Dumy Katalonii.

O skomentowanie słów Quique Setiena podczas wtorkowej konferencji prasowej przed meczem z Dynamem Kijów poproszony został Ronald Koeman. – Szanuję zdanie każdego, ale dla mnie Leo jest najlepszym zawodnikiem na świecie – powiedział Koeman. – Codziennie widzę jego ambicje i zwycięski charakter. To nie jest zawodnik, z którym mam problemy. Jest kapitanem i co tydzień rozmawiam z nich o sprawach boiskowych i tych w szatni, aby utrzymać z nim dobre relacje – dodał holenderski szkoleniowiec.

– Widzę to inaczej i nie zgadzam się z Setienem, choć szanuję jego zdanie. Jeśli tak mówi, to pewnie w jego przypadku tak jest – dodał szkoleniowiec katalońskiego zespołu.

29-letni Messi początku obecnego sezonu nie może do końca zaliczyć do udanych. W ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach Argentyńczyk zdobył tylko trzy bramki.

Komentarze