Kardiolog ocenił stan zdrowia Aguero

Sergio Aguero
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sergio Aguero

FC Barcelona w trakcie minionego weekendu mierzyła się z Deportivo Alaves. Katalończycy zremisowali 1:1. Uwagę wszystkich przykuła jednak sytuacja, gdy kłopoty z oddychaniem miał Sergio Aguero. Na temat sytuacji zdrowotnej Argentyńczyka wypowiedział się ekspert w tej dziedzinie.

  • Sergio Aguero w trakcie niedzielnej potyczki ligowej Barcy miał kłopoty z oddychaniem
  • W poniedziałek komunikat w sprawie stanu zdrowia piłkarza opublikował klub z Camp Nou
  • Głos w sprawie Argentyńczyka zabrał też kardiolog ze szpitala Gomeza Ulli

Aguero będzie musiał trochę odpocząć

FC Barcelona w poniedziałek opublikowała już oświadczenie w sprawie sytuacji zdrowotnej Aguero. Już wiadomo, że zawodnik będzie musiał odpocząć od piłki nożnej przez kilka miesięcy.

Kardiolog Sergio Alvarez w poniedziałek przekonywał natomiast, że kłopoty z sercem byłego napastnika Manchesteru City są jedną z łagodniejszych arytmii. Lekarz jednocześnie zakomunikował, że Aguero będzie mógł wrócić do gry za dwa lub trzy miesiące.

– Byłem spokojny, czytając raport medyczny Aguero. Leczenie jest skuteczne w 80 procentach. Teraz musi dużo odpoczywać. Może pozwolić sobie na drobny wysiłek, ale bez rywalizacji na wysokim poziomie – mówił szef Oddziału Kardiologicznego Szpitala Gomeza Ulli w rozmowie z El Partidazo de Cope.

33-latek trafił do Barcy latem na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej bronił barw między innymi Manchesteru City i Atletico Madryt. Aguero w tej kampanii wystąpił łącznie w pięciu meczach, notując w nich jedno trafienie.

Czytaj więcej: FC Barcelona wydała komunikat ws. Sergio Aguero. Nie najlepsze wieści

Komentarze