Jordi Alba: to będzie wyjątkowy tytuł dla najmłodszych piłkarzy

FC Barcelona wygrała we wtorkowym meczu 33. kolejki La Liga z Osasuną. Bohaterem spotkania został Jordi Alba. Piłkarz Katalończyków po spotkaniu wyraził kilka słów na temat spotkania.

Jordi Alba
  • FC Barcelona jest już bardzo blisko wywalczenia mistrzowskiego tytułu
  • Jordi Alba sprawił, że wiktoria w derbach może zapewnić Blaugranie wyczekiwane mistrzostwo La Liga
  • 34-latek zdobył bramkę na wagę zwycięstwa Katalończyków we wtorkowym starciu ligowym

Jordi Alba po meczu z Osasuną

FC Barcelona wykonała milowy krok w kierunku mistrzostwa La Liga. Katalończycy odnieśli 26. zwycięstwo we wtorkowy wieczór, pokonując w roli gospodarza Osasunę (1:0). Jedyny gol w spotkaniu padł 85. minucie. Zdobył go Jordi Alba. Zawodnik na placu gry zameldował się dziewięć minut wcześniej.

– Dawno nie zdobyliśmy mistrzostwa i dla kogoś z La Masii takiego jak ja, byłoby to wyjątkowe. Zresztą każdy tytuł z Barceloną jest wyjątkowy. Taki również będzie dla najmłodszych piłkarzy, którzy jeszcze żadnego nie wygrali – mówił Jordi Alba w rozmowie z Barca TV.

34-letni piłkarz w tej kampanii wystąpił w 27 spotkaniach. Strzelił w nich dwa gole, a ponadto zaliczył sześć asyst. Jordi alba ma kontrakt z Barcą do końca czerwca 2024 roku.