FC Barcelona deklaruje współpracę w śledztwie

Camp Nou
Camp Nou PressFocus

FC Barcelona wystosowała oficjalny komunikat dotyczący poniedziałkowego przeszukania klubowych biur przez katalońską policję. Duma Katalonii zadeklarowała w tej kwestii pełną współpracę z odpowiednimi władzami.

Policja wkroczyła do siedziby FC Barcelona

W poniedziałek rano funkcjonariusze policji działający na zlecenie sądu wkroczyli do siedziby FC Barcelona na Camp Nou. Celem było zabezpieczenie wszystkich dokumentów mogących mieć związek ze śledztwem prowadzonym ws. afery Barcagate. Sprawa dotyczy okresu, w którym prezydentem klubu był Josep Maria Bartomeu. Zarząd miał wówczas bezprawnie wynająć firmę, która miała w mediach społecznościowych publikować wpisy mające na celu zdyskredytowanie osób go krytykujących. Wśród nich znajdowali się Lionel Messi i Gerard Pique.

Przeszukanie prowadzone od rana klubie to nie jedyne działania katalońskiej policji w tej sprawie. Dzisiaj rano doszło również do zatrzymania Josepa Marii Bartomeu oraz trzech jego bliskich współpracowników, w tym dyrektora generalnego klubu Oscara Grau.

FC Barcelona deklaruje współpracę

Po południu oficjalne oświadczenie w sprawie prowadzonych przez policję czynności na swojej internetowej stronie opublikował klub. “Jeśli chodzi o wejście i przeszukanie przez katalońską policję dziś rano w biurach Camp Nou na polecenie Sądu nr 13 w Barcelonie, który prowadzi sprawę związaną z kontaktowaniem się z serwisami monitorującymi portale społecznościowe, FC Barcelona zaoferowała pełną współpracę z władzami prawnymi i policją, aby pomóc wyjaśnić fakty, które są przedmiotem dochodzenia” – czytamy w oficjalnym komunikacie katalońskiego klubu.

“Informacje i dokumenty, o które zwróciła się policja, dotyczą wyłącznie faktów związanych z tą sprawą. FC Barcelona wyraża najwyższe poszanowanie dla procesu sądowego i zasady domniemanej niewinności osób, których śledztwo dotyczy” – dodano.

Czytaj więcej: Milion na hejt, wolność za klubową kasę, budżet w ruinie. Oto Bartomeu

Komentarze