Mesut Oezil wskazał najlepszego zawodnika wszech czasów

Mesut Oezil zdecydował się w środę na zakończenie piłkarskiej kariery. W ostatnim wywiadzie dla dziennika Marca odniósł się do wiecznie żywej debaty na temat tego, kto jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów. Wrócił również do zwycięstw nad FC Barceloną, kiedy był zawodnikiem Realu Madryt.

Mesut Oezil
Pressfocus Na zdjęciu: Mesut Oezil
  • W ostatnim wywiadzie Mesut Oezil wrócił do czasów gry w Realu Madryt
  • W jego opinii Cristiano Ronaldo zasługuje na miano najlepszego zawodnika wszech czasów
  • Niemiec opisał również uczucia towarzyszące zwycięstwom nad FC Barceloną

Mesut Oezil wrócił do czasów wspólnej gry z Cristiano Ronaldo

Po bogatej i pełnej sukcesów karierze Mesut Oezil zdecydował się w wieku 34 lat na odwieszenie butów na kołek. Niemiec miał w ostatnich miesiącach problemy zdrowotne, które uniemożliwiały mu grę na najwyższym poziomie. Ostatnim klubem w jego karierze był turecki Basaksehir.

W rozmowie z dziennikiem Marca pomocnik wrócił wspomnieniami do czasów gry dla Realu Madryt. Przyznał, że zwycięstwom nad FC Barceloną towarzyszyły trudne do opisania emocje.

– Obecnie El Clasico straciło nieco na intensywności i emocjonalności. Kiedy grałem w Realu, wygrywanie z Barcą było dla mnie jak orgazm, bo były to niezwykle wymagające mecze – podkreślił Oezil.

Oezil odniósł się również do debaty na temat tego, kto jest najlepszym piłkarzem wszech czasów. 

– Dobrze bawiłem się, grając w jednej drużynie z Cristiano Ronaldo, który jest dla mnie najlepszym zawodnikiem wszech czasów. Obaj dobrze rozumieliśmy się na boisku, to było niemal doskonałe. Ja się pojawiałem, a on strzelał. Posyłanie podań do zawodnika, który prawie nigdy nie chybiał, było jak dar – stwierdził.

Także u nas: Oezil zdradził kulisy odejścia z Realu Madryt. “Zalałem się łzami”

Komentarze