Barcelona traktuje ten ruch priorytetowo. Obie strony liczą na powodzenie

Joao Cancelo pod koniec letniego okienka trafił do Barcelony. Klub jest bardzo zadowolony z jego dyspozycji i pragnie ściągnąć go z Manchesteru City na stałe.

FC Barcelona
Obserwuj nas w
fot. Imago/Sports Press Photo Na zdjęciu: FC Barcelona
  • Joao Cancelo trafił latem do Barcelony w ramach wypożyczenia
  • Duma Katalonii pragnie pozyskać Portugalczyka na stałe
  • Manchester City jest otwarty na sprzedaż defensora

Kluczowy transfer dla Barcelony

Joao Cancelo pod koniec letniego okienka transferowego trafił do FC Barcelony w ramach rocznego wypożyczenia. Jak sam przyznał, możliwość gry w ekipie Dumy Katalonii była dla niego spełnieniem marzeń. Klub nie dysponował wówczas funduszami, które pozwoliłyby spełnić żądania Manchesteru City i doprowadzić do transferu definitywnego.

Xavi Hernandez bardzo długo walczył o ściągnięcie Portugalczyka, którego traktował jako brakujący element układanki. Od pierwszych spotkań defensor pokazuje, że jego umiejętności są dla drużyny nieocenione. Choć Barcelona ma swoje potrzeby i braki kadrowe, pozyskanie Cancelo na stałe jest traktowane jako priorytet.

29-latek jeszcze do niedawna był czołową postacią Manchesteru City. Później pogorszyły się jego relacje z Pepem Guardiolą, w efekcie czego zimą trafił na pół roku do Bayernu Monachium. Ten później zrezygnował z możliwości definitywnego wykupu, dlatego pojawiła się szansa dla FC Barcelony.

Trudno w tej chwili przewidzieć, ile Duma Katalonii musiałaby zapłacić za ten transfer. W mediach przewija się kwota w postaci 30 milionów euro.

Zobacz również: Włoski gigant wciąż ma nadzieję. Zieliński zmieni klub po sezonie?

Komentarze