Włoski gigant wciąż ma nadzieję. Zieliński zmieni klub po sezonie?

Piotr Zieliński generuje na rynku transferowym bardzo duże zainteresowanie. Jego sytuacji kontraktowej z uwagą przygląda się Juventus.

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
fot. Imago/Franco Romano Na zdjęciu: Piotr Zieliński
  • Piotr Zieliński w dalszym ciągu nie przedłużył wygasającego kontraktu z Napoli
  • Juventus ma nadzieję, że uda się w przyszłym roku ściągnąć Polaka
  • Z Neapolu dochodzą natomiast głosy, że do zmiany klubu nie dojdzie

Zieliński pozostanie wierny Napoli?

Letnie okienko transferowe dla Piotra Zielińskiego było bardzo szalone. Wydawało się, że jego odejście z Napoli jest nieuniknione. Najpierw media sugerowały, że zwiąże się z Lazio, a później do walki wkroczyli Saudyjczycy, którzy oferowali reprezentantowi Polski bajeczne wynagrodzenie. Ten finalnie z niego zrezygnował i pozostał w Neapolu na sezon 2023/2024.

Z uwagi na wygasający kontrakt medialne spekulacje dotyczące jego przyszłości nie ustają. Chrapkę na Zielińskiego ma wiele klubów, w tym najwięcej z Serie A. Na bezgotówkowy transfer Polaka liczy Juventus, który pragnie wzmocnić środek pola, osłabiony zawieszeniami Paula Pogby i Nicolo Fagioliego.

Szanse na powodzenie tej operacji są jednak niewielkie. Choć Zieliński nie przedłużył jeszcze umowy z Napoli, ze strony klubu dochodzą sygnały, że niebawem do tego dojdzie. Pomocnik ma być bowiem nastawiony na kontynuowanie kariery w tej samej drużynie.

Zobacz również: To byłby prawdziwy hit! Xavi zauroczony wschodzącą gwiazdą Manchesteru City

Komentarze