Barca jednak nie może zarejestrować młodej gwiazdy. Sąd reaguje

Pod koniec stycznia dzięki staraniom FC Barcelony władze LaLiga zostały zmuszone do wyrażenia zgody na rejestrację Gaviego. Jednak teraz okazuje się, że ta sprawa wcale nie została zakończona. Sąd zawiesił swoją wcześniejszą decyzję.

Gavi
PressFocus Na zdjęciu: Gavi
  • Gavi miał zostać zarejestrowany jako zawodnik pierwszej drużyny
  • Teraz sąd zawiesił swoją decyzję
  • Młody pomocnik gra w Barcelonie na licencji zespołu rezerw

Sąd zadecydował – rejestracja znowu niemożliwa

Zgodnie z doniesieniami portalu Relevo FC Barcelona jednak nie może zarejestrować młodej gwiazdy w pierwszym zespole. Wprawdzie sąd niedawno wyraził zgodę na to, by Gavi – mimo niespełnienia kryteriów finansowych przez Dumę Katalonii – formalnie stał się członkiem ekipy seniorów, ale teraz zdecydował się zawiesić swoje wcześniejsze postanowienia.

W styczniu LaLiga została zmuszona przez sąd do rejestracji pomocnika, jednak okazało się, że Barcelona zbyt późno złożyła wymagane dokumenty, co uniemożliwia finalizację formalizacji procesu. Blaugrana ma możliwość wniesienia odwołania, ale wydaje się, że nie będzie w stanie zmienić nic w tej kwestii.

Gavi może grać na licencji zawodnika z rezerw klubu, jednak Blaugranie zależało na zarejestrowaniu go w pierwszej ekipie, co ma związek także z podwyżką, którą otrzymał 18-latek. W tym sezonie 17-krotny reprezentant Hiszpanii wystąpił w 26 meczach, strzelił dwa gole i zanotował pięć asyst.

Zobacz także:

Ważne wzmocnienie Barcelony przed El Clasico. Pomocnik wrócił do treningów
Pedri

Pedri zbawieniem Barcelony? Po raz ostatni Pedri na boisku pojawił się w połowie lutego. Hiszpan doznał kontuzji w meczu z Manchesterem United. Od tego czasu FC Barcelona odpadła z Ligi Europy, a w lidze prezentuje się dość średnio. W niedzielę Duma Katalonii rozegrała kolejne spotkanie bez 20-letniego pomocnika. Na wyjeździe rozprawiła się z Athletikiem Bilbao,

Czytaj dalej…

Komentarze