Benzema zbliżył się do Lewandowskiego, choć ten również strzelił. Klasyfikacja strzelców La Ligi

Real Madryt nie ma większych szans na zdobycie tytułu mistrzowskiego, ale Karim Benzema wciąż może obronić tytuł króla strzelców. W sobotę Francuz zanotował hat-trick i znajduje się już o krok od lidera klasyfikacji – Roberta Lewandowskiego.

Karim Benzema
PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema
  • Wydaje się, że tytuł króla strzelców La Ligi powędruje do Roberta Lewandowskiego lub Karima Benzemy
  • Francuz w sobotę ustrzelił hat-tricka przeciwko Almerii, zaś Polak zdobył gola w starciu z Betisem
  • Obecnie zdobywca Złotej Piłki znajduje się już tylko o dwa gole od kapitana Biało-czerwonych

Benzema z łatwością nadrabia straty do Lewandowskiego, ale ten odpowiada

FC Barcelona wypracowała sobie znaczną przewagę nad Realem Madryt. Wydaje się, że Królewscy nie zdołają już nadrobić straty do odwiecznego rywala. Wciąż pozostaje jednak walka o laury indywidualne. Choć jeszcze kilka tygodni temu Karim Benzema tracił znaczną liczbę bramek do Roberta Lewandowskiego, słaba forma Polaka odmieniła przebieg rywalizacji.

Kapitan Biało-czerwonych zanotował, co prawda, przełamanie w meczu z Rayo Vallecano (1:2), ale był to jego zaledwie 18 gol w tym sezonie ligowym. “Zaledwie”, pamiętając wyczyny napastnika w Bundeslidze. Z kolei Karim Benzema fenomenalnie zaprezentował się w pierwszej połowie starcia z Almerią, schodząc na przerwę z hat-trickiem na koncie.

Lewandowski nie zamierza jednak poddać się bez walki. W starciu z Betisem rozegrał udane spotkanie, spuentowane golem.