To nowy selekcjoner reprezentacji Polski? “Kompletuje sztab”

Reprezentacja Polski w przyszłym miesiącu rozegra bardzo ważne mecze w eliminacjach do Euro 2024, które mogą być kluczowe w kontekście walki o awans na mistrzostwa Europy. Wciąż oficjalnie nie ujawniono, kto będzie selekcjonerem Biało-czerwonych. Tymczasem Przegląd Sportowy Onet podał, że Marek Papszun jest w trakcie kompletowania sztabu szkoleniowego.

Piłkarze reprezentacji Polski
fot. Imago / Łukasz Grochala / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski
  • W reprezentacji Polski panuje aktualnie bezkrólewie
  • Przegląd Sportowy Onet przekonuje, że trener Marek Papszun kompletuje sztab szkoleniowy
  • Nie można traktować informacji za pewnik związany z tym, że były trener Rakowa Częstochowa poprowadzi Biało-czerwonych
  • W styczniu 2022 roku Adam Nawałka również kompletował sztab szkoleniowy, a finalnie stery nad kadrą przejął Czesław Michniewicz

PZPN przed kluczową decyzją

Reprezentacja Polski po rozczarowującym występie w Tiranie z Albanią została bez selekcjonera. PZPN uznał, że przyszłość Fernando Santosa w polskiej ekipie nie jest gwarancją sukcesu, jakim byłby awans na Euro 2024 w trakcie trwających eliminacji.

Przegląd Sportowy Onet przekazał natomiast informację, że trener Marek Papszun rozpoczął przygotowania zmierzające do objęcia sterów nad Biało-czerwonymi. Były trener Rakowa Częstochowa przeprowadził już rozmowę ze swoim potencjalnym asystentem – Łukaszem Piszczkiem.

Jasne jest, że nowy selekcjoner nie będzie miał czasu na aklimatyzację i zostanie rzucony od razu na głęboką wodę. Już w niedzielę będzie musiał wysłać powołania do zawodników na październikowe mecze. Następnie będzie odpowiedzialny za opracowanie planu związanego ze zgrupowaniem. Papszun będzie musiał też zastanowić się nad poprawą atmosfery na kadrze i nad taktyką na zbliżające się starcia z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Papszun nie ma poparcia u baronów. “Problemem autokratyczny sposób pracy”
Władze PZPN

Papszun z oponentami w PZPN-ie Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa w sześciu spotkania zaliczyła tylko jedną dobrą połowę w meczu przeciwko Mołdawii w Kiszyniowie. Paradoksem jest to, że finalnie to starcie Robert Lewandowski i spółka przegrali. Wszystko wskazuje na to, że w październiku za wyniki Biało-czerwonych odpowiadać będzie nowy selekcjoner, który będzie miał za

Czytaj dalej…

Innym kandydatem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski jest Michał Probierz. Z aktualnym opiekunem kadry U-21 sternik polskiej piłki według medialnych wieści nie odbył spotkania. Faktem jest jednak to, że były trener Cracovii jest już pracownikiem PZPN-u, więc w kontekście ewentualnego zatrudnienia wysiłki siłą rzeczy nie muszą być tak intensywne, jak w przypadku innych kandydatów.

Aktualnie w tabeli grupy E reprezentacja Polski plasuje się na czwartym miejscu z sześcioma punktami, tracąc cztery oczka do pierwszej Albanii. Drugie miejsce zajmują Czesi z ośmioma punktami, mający jednak jedno spotkanie rozegrane mniej.

Czytaj więcej: Selekcjonerem będzie osoba z iskrą w oku. “Wybór już się dokonał”

Komentarze