Niepewny sparing z Brazylią. PZPN ma alternatywy

Piłkarze reprezentacji Polski
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski chce zagrać sparing z Brazylią przed wylotem na mundial. Rozmowy trwają, ale PZPN rozważa też innych przeciwników.

  • 22 listopada Polska rozpocznie grę na mundialu
  • Przed turniejem biało-czerwoni mają zagrać sparing
  • PZPN rozmawia z kilkoma federacjami

PZPN zabiega o mecz towarzyski

Za prawie dwa tygodnie reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. Przeciwnikami biało-czerwonych będą Belgowie, Holendrzy oraz Walijczycy. Z każdym przeciwnikiem kadrowicze rozegrają mecz i rewanż. W czerwcu zaplanowano cztery spotkania, a we wrześniu dwa.

Czesław Michniewicz ma sześć meczów na sprawdzenie swoich pomysłów taktycznych oraz potencjalnych kadrowiczów. Selekcjoner chciałby zagrać jeszcze sparing przed wylotem na listopadowo-grudniowy mundial. PZPN rozpoczął już rozmowy z potencjalnymi przeciwnikami.

Biało-czerwoni w grupie zmierzą się z Argentyną, więc potencjalny rywal ma imitować właśnie tego oponenta. Marzeniem PZPN-u było zakontraktowanie Brazylii. Ta opcja wraz z upływem czasu staje się jednak coraz mniej realna. Tak informuje Sebastian Staszewski z Interii. Przekazał on, że biało-czerwoni mogli zmierzyć się z Urugwajem, ale negocjacje nie powiodły się. Warunkiem polskiej federacji jest bowiem rozegranie meczu w Polsce.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl twierdzi, że jako sparingpartnerzy rozważane są aktualnie cztery reprezentacja. Potencjalny przeciwnik Polski to zatem: Chile, Kolumbia, Peru lub Kostaryka. Z tego grona na mundialu zagra Chile oraz być może Kostaryka, którą czeka baraż z Nową Zelandią.

Czytaj także: Jaka wojna? Na Krymie udają, że jej nie ma

Komentarze