Michniewicz rozważa niespodziewane powołanie. Pomocnik z 1 Ligi może trafić do kadry

Czesław Michniewicz
fot. PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski w czerwcu rozegra spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA. Na zgrupowanie przed tymi starciem selekcjoner Czesław Michniewicz planuje powołać jednego z przedstawicieli Fortuna 1 Ligi, o czym w programie “Misja Futbol” w Onecie powiedział dziennikarz Mateusz Święcicki. Na dzisiaj nie wiadomo na 100 procent, kto będzie wybrańcem opiekuna Biało-czerwonych. W sieci wyrósł już murowany faworyt do otrzymania nominacji od byłego trenera Legii Warszawa.

  • Możliwe, że w czerwcu na zgrupowaniu reprezentacji Polski pojawi się przedstawiciel Fortuna 1 Ligi
  • Dziennikarz Mateusz Święcicki dał do zrozumienia, że trener Czesław Michniewicz poważnie rozważa powołanie piłkarza występującego na co dzień na zapleczu PKO Ekstraklasy
  • Na celowniku selekcjonera znajdować może się Hubert Adamczyk z Arki Gdynia

Ofensywny pomocnik Arki może trafić do reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski ma przed sobą kilka ciekawych spotkań w czerwcu. Biało-czerwoni zmierzą się kolejno z: Walią, Belgią i Holandią w Lidze Narodów UEFA. Tymczasem selekcjoner Czesław Michniewicz intensywnie pracuje przed najbliższym zgrupowanie. Możliwe, że poważnie zastanawia się nad powołaniem jednego z zawodników z zaplecza PKO Ekstraklasy.

Powołanie zawodnika do drużyny narodowej z 1 Ligi nie byłoby nowością. Już lata temu na podobny ruch zdecydował się trener Adam Nawałka. Były selekcjoner pozwolił sobie na wysłanie zaproszenia do kadry Rafałowi Leszczyńskiemu, broniącemu dzisiaj barw Chrobrego Głogów. 30-latek zaliczył nawet mecz przeciwko Norwegii wygrany przez reprezentację Polski 3:0.

Możliwe, że szlakiem Leszczyńskiego podąży Huber Adamczyk. Według dziennikarzy Jakuba Trecia z Przeglądu Sportowego i Szymona Janczyka z Weszlo.com ma największe szanse na nominacje do kadry od Czesława Michniewicza. W tej kampanii zawodnik imponuje dobrą dyspozycją. Rozegrał jak na razie 29 meczów, w których zdobył 14 bramek, a ponadto zaliczył dziewięć kluczowych podań.

Czytaj więcej: Michniewicz uspokoił nastroje kibiców w sprawie Modera

Komentarze