Michniewicz uspokoił nastroje kibiców w sprawie Modera

Jakub Moder
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Jakub Moder

Jakub Moder to jeden z tych zawodników, który miał być mocnym punktem reprezentacji Polski. Zawodnik doznał jednak poważnej kontuzji, która sprawiła, że pod znakiem zapytania stanął występ piłkarza na mundialu w Katarze. Nowe informacje na temat zawodnika w rozmowie z Kanałem Sportowym w programie “Moc Futbolu” przekazał selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

  • Wciąż nie jasne jest, czy Jakub Moder zagra na mistrzostwach świata
  • Zawodnik jest już po operacji i lada moment zacznie rehabilitację
  • Opinią na temat piłkarza w rozmowie z Kanałem Sportowym podzielił się opiekun Biało-czerwonych

Moder stoczy wyścig z czasem

Jakub Moder doznał poważnej kontuzji w minionym miesiącu, co skutkowało tym, że zawodnik musiał przejść operację. Operacja przebiegła zgodnie z planem i Moder będzie miał skupić się na rehabilitacji. W tej kwestii głos wyraził opiekun Biało-czerwonych – Czesław Michniewicz.

Udało się przekonać sztab medyczny Brighton, aby znaczną część rehabilitacji Jakub Moder przechodził w Poznaniu. Ma się pojawić w kraju w maju. Im zależy na tym, aby wyleczyć piłkarza szybko, ale bez pośpiechu. Nam natomiast zależy, aby wyleczyć Jakuba dobrze i szybko – rzekł selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Kanałem Sportowym.

Moder w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie w 32 meczach, w których zdobył dwie bramki, a ponadto zanotował cztery asysty. Kontuzji zerwania więzadeł w kolanie doznał w trakcie potyczki przeciwko Norwich City. Jak na razie od momentu kontuzji przegapił pięć ligowych meczów.

W drużynie narodowej 23-latek wystąpił łącznie w 20 spotkaniach. Debiut w reprezentacji Polski zaliczył 4 września 2020 roku w starciu przeciwko Holandii.

Czytaj więcej: Michniewicz nie ukrywa, że ma kłopot z jedną pozycją

Komentarze