Mecz towarzyski z Rosją oficjalnie potwierdzony

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski fot. Grzegorz Wajda

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne związane z jednym z meczów towarzyskich z udziałem reprezentacji Polski, który odbędzie się przed startem mistrzostw Europy. Konfrontacja Biało-czerwonych z Rosją odbędzie się 1 czerwca na stadionie we Wrocławiu. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:45.

Napięty terminarz Orłów Sousy

Piłkarska reprezentacja Polski trwającym zgrupowaniem zaczyna pracowity okres. Tylko w tym miesiącu przed podopiecznymi Paulo Sousy trzy mecze do rozegrania, w tym arcyciekawe starcie z Anglią. Tymczasem już 10 czerwca zaczyna się Euro, a zanim najważniejszy turniej roku na Starym Kontynencie się zacznie, to Biało-czerwoni rozegrają mecze kontrolne.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że 1 czerwca reprezentacja Polski zagra z Rosją na stadionie, na którym na co dzień mecze rozgrywa Śląska Wrocław. Już wcześniej poinformowano natomiast, że Biało-czerwoni zmierzą się z Islandią na stadionie Lecha Poznań.

Euro 2020 polska drużyna zacznie już 14 czerwca, mierząc się ze Słowacją na Aviva Stadium. Na tym samym stadionie 23 czerwca Biało-czerwoni zmierzą się ze Szwecją. Tymczasem w ostatnim spotkania w ramach fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarze Paulo Sousy zagrają na San Mames z Hiszpanią.

Bilans z Rosją niekorzystny

W kontekście spotkania reprezentacji Polski z Rosją warto zaznaczyć, że jak na razie obie ekipy grały ze sobą 18 razy. Po raz ostatni na Euro 2012, gdy na Stadionie Narodowym miał miejsce rezultat 1:1. Biało-czerwoni ogólnie w bojach ze Sborną wygrali cztery spotkania, pięć meczów zremisowali, a dziewięć razy przegrali.

Komentarze