Były kadrowicz może zostać dyrektorem sportowym reprezentacji Polski

Grzegorz Mielcarski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Grzegorz Mielcarski

Fernando Santos został wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk zastąpił w tej roli Czesława Michniewicza, mając przed sobą przede wszystkim cel w postaci wywalczenia awansu na Euro 2024. Tymczasem niewykluczone, że dyrektorem sportowym Biało-czerwonych zostanie Grzegorz Mielcarski.

  • Trwa kompletowanie kadry pracowniczej reprezentacji Polski
  • W rozmowie z Kanałem Sportowym w “Loży Piłkarskiej” został poruszony temat współpracy Grzegorza Mielcarskiego z nowym selekcjonerem
  • Były reprezentant Polski może zostać nowym dyrektorem sportowym w polskiej ekipie

Grzegorz Mielcarski zostanie współpracownikiem PZPN-u?

Fernando Santos objął stery nad reprezentacją Polski, mając w najbliższym czasie nie tylko zapewnić awans Biało-czerwonym na Euro 2024 w Niemczech, ale tez poprawić styl gry drużyny. Tymczasem wciąż nie milkną doniesienia na temat zatrudnienia bliskich współpracowników dla Portugalczyka.

Już wiadomo, że Fernando Santos będzie mógł liczyć w Polsce na trzech swoich rodaków. Jednocześnie były selekcjoner reprezentacji Portugalii ma już wybranego swojego asystenta, szefa skautingu i trenera bramkarzy. Tymczasem trwają rozmowy w sprawie zatrudnienia nowego dyrektora sportowego.

Aktualnie dyrektorem sportowym PZPN jest Marcin Dorna. Możliwe jest natomiast, że wkrótce dojdzie do zmiany na tym stanowisku. Jednym z głównym kandydatów jest Grzegorz Mielcarski, mający na swoim koncie 10 występów w drużynie narodowej w przeszłości. Praca z kadrą byłaby bez wątpienia ciekawym wyzwaniem dla aktualnego pracownika CANAL+ Sport.

Za byłym reprezentantem Polski przemawia na pewno znajomość z obecnym opiekunem Biało-czerwonych i znajomość języka portugalskiego. Kilka słów na ten temat wyraził sekretarz generalny PZPN.

Grzegorz Mielcarski ma doświadczenie i ma znajomości ze świata piłki nożnej w Polsce. Ma dobry kontakt z trenerem itd. Trzeba jednak narysować granice, za co nowy dyrektor sportowy miałby odpowiadać – mówił Łukasz Wachowski w programie “Loża Piłkarska”.

Czytaj więcej: Finał Fortuna Pucharu Polski na Śląsku? Ciekawa koncepcja PZPN

Komentarze